Posily z NHL v stredu proti Čechom nenastúpia

Foto: SITA

BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na stredajší prípravný duel v Prahe ešte bez dvojice obrancov z NHL Andreja Sekeru a Milana Jurčinu.

Obaja sa k tímu po príchode zo zámoria pripojili v pondelok, v piatkovej odvete v Bratislave by už mali nastúpiť.

V českej metropole nebude trénerovi Vladimírovi Vůjtkovi k dispozícii ani Ján Sýkora, ktorý sa zranil na pondelkovom tréningu.

„Dostal pukom do členka a nebude môcť hrať. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku,“ informoval agentúru SITA generálny manažér tímu Otto Sýkora. Slováci absolvovali v utorok predpoludním tréning v Bratislave a popoludní sa presunuli do Prahy, kde ich v stredu od 18.00 h čaká zápas.

Okrem dvojice Jurčina, Sekera by sa z hráčov pôsobiacich v zámorí mal k tímu pripojiť útočník Tomáš Tatar. Dvadsaťjedenročného rodáka z Ilavy povolali v pondelok z farmy v Grand Rapids do prvého tímu Detroitu.

Na Slovensko by mal cestovať 23. apríla. „S jeho presunom do Detroitu sme počítali. V Grand Rapids by už nemohol trénovať. Stále platí naša pôvodná dohoda, podľa ktorej by mal do Európy letieť 23. apríla,“ doplnil informácie Otto Sýkora.

Hokejisti si v stredu uctia majstrov sveta z roku 1972

Stredajšie prípravné stretnutie medzi hokejovými reprezentáciami Česka a Slovenska v Prahe bude zároveň poctou majstrom sveta z roku 1972.

Pred štyridsiatimi rokmi v apríli 1972 získala československá reprezentácia zlato na majstrovstvách sveta a Európy v Prahe, na ktorých neprehrala a poradila si so súpermi zo ZSSR, Švédska, Fínska, NSR a Švajčiarska.

Prvú tretinu stredajšieho duelu odohrajú oba tímy v replikách dresov z roku 1972. Česi nastúpia v bielej, Slováci v modrej kombinácii. „Originál nám zapožičal Vladimír Martinec. Dizajn je pôvodný, ale pretože ide o oficiálny duel, použili sme materiál, v ktorom reprezentácie nastupujú v súčasnosti,“ povedala manažérka spoločnosti Skříčka Sportex Jitka Svobodová. Informoval o tom ČSLH prostredníctvom tlačovej správy na svojom webe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján SýkoraTomáš TatarVladimír Vůjtek
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia