Poslancami budú aj kandidáti z druhej stovky Smeru

Smer
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – Poslancami Národnej rady SR sa čoskoro stane aj Viera Šedivcová a Peter Náhlik, tí pri tom do parlamentu kandidovali na listine Smeru-SD až na 101., respektíve 102. mieste.

Sľub zložia spoločne s ďalšími šiestimi kolegami v stredu 2. mája na úvod druhej schôdze parlamentu. Šedivcová je okresnou predsedníčkou strany v Žarnovici, Náhlik podľa obchodného registra pôsobí v orgánoch viacerých firiem.

Okrem iného aj v dozornej rade Zvolenského opravárenského podniku, ŽOS Trnava či Železničných opravovní a strojární Zvolen pričom vo všetkých troch podnikoch je predsedom predstavenstva Vladimír Poór.

Do parlamentu sa osem náhradníkov dostane vďaka tomu, že od ustanovujúcej schôdze parlamentu viacerí zvolení poslanci zmenili pôsobisko a budú vykonávať funkcie v exekutíve.

Igor Federič bol vymenovaný za vedúceho Úradu vlády SR, Pavol Pavlis, Jozef Buček, Jozef Burian, Peter Pellegrini, Branislav Ondruš a Marián Saloň sa stali štátnymi tajomníkmi a Viktor Stromček sa mandátu vzdal, aby sa mohol venovať práci vedúceho Kancelária Národnej rady SR.

Smer-SD má vďaka volebnému výsledku v parlamente nárok až na 83 kresiel čo mu umožnilo zostavenie jednofarebnej vlády.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav OndrušIgor FederičJozef BurianPavol PavlisPeter NáhlikPeter PellegriniViktor StromčekVladimír Poór
Firmy a inštitúcie SMER-SD