Poslanci Galanty chcú, aby sa primátor Paška vzdal kresla

Primátora Pašku budú stíhať na slobode, cíti sa byť nevinný
Primátor Galanty Peter Paška nejde do väzby, stíhaný bude na slobode. V piatok o tom rozhodla sudkyňa Okresného súdu v Galante. Foto: SITA/Pavol Machovič

GALANTA 10. augusta (WEBNOVINY) – O zvolanie mimoriadneho rokovania Mestského zastupiteľstva v Galante požiadala primátora Petra Pašku skupina desiatich poslancov. Na rokovaní chcú potvrdiť uznesenia, ktoré primátor nepodpísal. Medzi nimi je aj uznesenie s vyslovením nedôvery primátorovi Paškovi a výzvou, aby zvážil zotrvanie vo funkcii. Aj po opätovnom schválení by toto uznesenie nemalo žiadne právne účinky.

Ďalšie pozastavené uznesenia sa týkajú kompetencií v oblasti rozpočtu mesta a zastupovania mesta na valných zhromaždeniach obchodných spoločností s účasťou mesta. Primátor musí na žiadosť poslancov zvolať rokovanie mestského zastupiteľstva do 15 dní, ak by tak neurobil, podľa zákona o obecnom zriadení sa bude konať v 15. pracovný deň od doručenia žiadosti. Paška štyri uznesenia mestského zastupiteľstva z júna tohto roku nepodpísal, pretože ich považoval za nevýhodné alebo v nich videl rozpor so zákonom.

Skupina poslancov žiadala primátora o zvolanie mestského zastupiteľstva aj v máji, vtedy chceli informácie o verejnom obstarávaní v rámci projektu obnovy južného krídla a dvoch veží neogotického kaštieľa, pre ktoré polícia obvinila primátora Pašku a troch ďalších ľudí. Mestské zastupiteľstvo v Galante v tomto roku už zasadalo sedemkrát.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Paška