Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovensko parlament
Podľa prieskumu by sa na parlamentných voľbách určite zúčastnilo 31,5 percenta opýtaných a ďalších 21 percent by sa ich skôr zúčastnilo. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
28. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Poslanci riešia v parlamente bufety, prokuratúru a Štefánika

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Diskusiou k Správe o činnosti prokuratúry Slovenskej republiky za rok 2013, ktorá sa začala minulý piatok, otvorili v utorok poslanci 9. deň 39. schôdze Národnej rady SR.

Kriminalita páchaná na deťoch podľa správy štatisticky narastá. Jedným z najčastejších trestných činov je v tejto oblasti prečin zanedbania povinnej výživy. V roku 2013 ukončili trestné stíhanie voči 6851 osobám, z toho 4604 obvinili.

„Príčinou tohto enormného výskytu je vysoká rozvodovosť, ako aj časté rodenie detí do neúplnej rodiny, respektíve neskôr zanikajúceho pomeru druh – družka,“ konštatuje správa prokuratúry. Podľa dokumentu prokuratúry každoročne narastá aj počet prečinov ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

Rozprava k Zmajkovičovej školskej novele

Poslanci v utorok ukončia rozpravu k novele školského zákona, ktorou chce podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová (Smer-SD) zakázať nevhodné potraviny pre deti v školských bufetoch a v automatoch na školách.

O 14:00 začnú zákonodarcovia rokovať o novele zákona o štátnych sviatkoch. SDKÚ-DS v nej navrhuje, aby bol 28. október štátnym sviatkom. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, ktorý novelu predložil, chce, aby 28. október bol štátnym sviatkom s názvom Deň úcty k dielu Milana Rastislava Štefánika – vznik samostatného československého štátu.

„Vďaka nej máme dnes slobodu a demokraciu. Vďaka nej sme sa rozvinuli v plnohodnotný národ. Na sklonku vojny patril Štefánik medzi zakladateľov ČSR, preto sa stretávame pri jeho soche,“ povedal v pondelok pri kladení vencov k soche Milana Rastislava Štefánika pri Dunaji pri príležitosti vzniku Československej republiky predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo. Podľa Kaníka by bez Štefánika Československo nevzniklo. „Vznik Československa bol vrcholným dielom jeho života,“ skonštatoval.

Na programe sú aj dane

Ukončiť by sa mala aj diskusia k novele zákona o dani z príjmov. Jej súčasťou sú okrem iného úpravy v odpisoch, rozširovanie povinnosti využívať registračné pokladnice, zavádzanie virtuálnych registračných pokladníc ale aj ďalšie zmeny.

Ministerstvo financií SR chce do zákona zaviesť limity pri kúpe vozidla určeného na podnikanie. Novinky v zákone o dani z príjmov prinášajú aj zmeny v odpisovaní hmotného majetku. Rozširuje sa počet odpisových skupín. Súčasťou zmien je aj navrhovaná podpora pre podniky, zaoberajúce sa výskumom a vývojom. Cieľom zmien je podľa ministerstva podporiť podnikateľské prostredie a zvýšiť daňovú spravodlivosť. Rozpravu k tomuto návrhu otvorili poslanci minulý týždeň v stredu.

Odporúčané články

Parlament nezverejní majetky bývalých verejných funkcionárov Brutalita páchaná na deťoch narastá, tvrdí prokuratúra

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...