Poslanci SNS si budú platiť dopravu z vlastných peňazí, Bernaťák hovorí o zrušení „papalášizmu“

Tibor Bernaťák
Predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 3. februára (WebNoviny.sk) – Poslanci Slovenskej národnej strany si budú riadne hradiť prepravu z vlastných peňaženiek, tak ako každý občan Slovenskej republiky, ktorý má povinnosť si platiť cestovné.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová s tým, že poslanci SNS nikdy nebudú bezplatne používať prostriedky osobnej železničnej dopravy a nebudú zadarmo využívať žiadne dopravné služby.

„Slovenská národná strana je za to, aby sa konečne urobil poriadok s odmeňovaním ústavných činiteľov, či manažérov štátnych podnikov,“ uvádza sa v tlačovej správe. Podľa zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, poslanci v súčasnosti môžu bezplatne používať prostriedky osobnej železničnej dopravy.

SNS nesúhlasí s takýmito výhodami pre poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a bude trvať na tom, že všetci poslanci si musia platiť svoju dopravu z vlastných finančných prostriedkov.

„Nie je možné, aby poslanci využívali vlaky zadarmo. Musíme zrušiť takýto papalášizmus,“ uvádza predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Slovenská národná strana bude presadzovať, aby takéto nenáležité výhody boli z tohto zákona odstránené a bude trvať na tom, aby takáto výnimka bola zrušená.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tibor Bernaťák
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana