Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miloš Meričko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Primátor Humenného Miloš Meričko. Foto: archívne, SITA/PSK

Poslanci v Humennom schválili plat primátora Merička, žiadosť Vaľovej stiahli z rokovania

HUMENNÉ 21. decembra (WebNoviny.sk) – Poslanecké kluby, mestskú radu a komisie majú po prvom pracovnom rokovaní novozvoleného Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Humennom.

Na svojom štvrtkovom zasadnutí určilo aj plat nového primátora mesta Miloša Merička, ktorý po schválení poslancami zastupiteľstva predstavuje 3 063 eur. Agentúru SITA o tom informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Zatiaľ bez rozpočtu

Ako na zasadnutí informoval primátor, do nového roka pôjde humenská samospráva s rozpočtovým provizóriom. To potrvá, kým sa nespracuje nový návrh rozpočtu na rok 2019. Športové kluby a ďalšie organizácie nemôžu preto očakávať prísun dotácií na svoju činnosť.

Primátor neopomenul ani dopravu, kde podľa jeho slov dohodol dodatok k zmluve s autobusovou spoločnosťou zabezpečujúcou mestskú hromadnú dopravu v meste, keďže bývalé vedenie mesta túto končiacu zmluvu nepredĺžilo. Primátor informoval aj o nezrovnalostiach v evidencii zmlúv, alebo chýbajúcich zmluvách po bývalom vedení mesta.

Štyri poslanecké kluby

Pri Mestskom zastupiteľstve vznikli štyri poslanecké kluby. Najsilnejším je klub poslancov Spájame sa pre Humenné, ktorý má polovicu hlasov z 24-členného zastupiteľstva. Klub Smer-SD má päť poslancov, traja sa zaradili do poslaneckého klubu Úsvit – KSS a posledný klub má KDH, ktorý má takisto troch členov. Nezaradeným poslancom ostal Peter Pipák.

Zastupiteľstvo určilo členov Mestskej rady, ktorá bude mať osem členov. Stali sa nimi Jozef Babják, Ondrej Babjarčík, Mária Cehelská, Ivan Hopta, Martin Lichman, Ondrej Mudry a Juraj Vaňo. Posledným členom Mestskej rady bude zástupca primátora. Novinkou je zriadenie 12-tich stálych komisií MsZ.

Oproti predchádzajúcemu volebnému obdobiu sa zmenil nielen počet komisií, ale aj niektoré ich názvy a obsahová náplň,“ uviedla Dochánová. Zriadená bola aj komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone verejných funkcií so šiestimi členmi a poslanci určili aj päťčlennú volebnú komisiu, ako aj poslancov zabezpečujúcich občianske obrady.

Nevyčerpaná dovolenka Vaľovej

Najväčšia rozprava sa na rokovaní týkala žiadosti bývalej primátorky Jany Vaľovej o náhradu platu za nevyčerpanú dovolenku za roky 2017 a 2018. Ide o 47,5 dňa a sumu vyše 1 030 eur. Výsledkom hlasovania poslancov bolo stiahnutie bodu z programu rokovania a jeho prerokovanie na najbližšom MsZ s tým, že opodstatnenosť dní nevyčerpanej dovolenky má preveriť hlavná kontrolórka.

Poslanci okrem toho schválili Technickým službám mesta Humenné zvýšenie príspevku na tento rok o 77 520 eur, ktoré pokryjú tohtoročné výdavky spoločnosti. „Tie išli najmä do nákupu novej techniky, strojov a zariadení,“ vysvetlila Dochánová.

Poslanci schválili aj žiadosť 1. Humenskej a.s. o zapracovanie požiadavky súvisiacej s výstavbou tréningového ihriska s umelou trávou na futbalovom štadióne v Humennom do plánu investičných akcií na rok 2019. „Ide o osvetlenie, zavlažovanie, resp. chladenie a oplotenie tréningového ihriska,“ dodala Dochánová.

Odporúčané články

Poslanci žiadajú odstúpenie popradského viceprimátora Kavku pre útok jeho psov na srnca Primátor Vallo prišiel s novinkou, oznámil meno tretieho viceprimátora Bratislavy

Neprehliadnite

Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov Polícia vyšetruje vraždu v Belej, muža našli v pivnici so sečnou ranou na hlave Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X