Poslanci v Ružomberku neschválili výstavbu bytoviek

Bytovka
Foto: SITA/Martin Havran

RUŽOMBEROK 7. júla (WEBNOVINY) – Ružomberskí mestskí poslanci neschválili výstavbu dvoch bytoviek nižšieho štandardu na Silbigerovej ulici v mestskej časti Rybárpole.

Celkovo 50 bytov mal postaviť investor Štefan Nemčanský ml. za 1,2 mil. eur. Mesto mu malo túto sumu splatiť v troch ročných splátkach po 400-tisíc eur. Za tieto a ďalšie peniaze chcel Nemčanský rozšíriť a zrekonštruovať plaváreň.

Proti výstavbe bytoviek na Silbigerovej ulici protestovali obyvatelia mestskej časti.

Spísali sme petíciu proti výstavbe. Žije tu veľa mladých rodín, zveľaďujeme si okolité prostredie, platíme rovnaké dane mestu ako ostatní. Voľba lokality pre byty nižšieho štandardu, vzhľadom na sociálne zloženie obyvateľstva tejto časti, nie je šťastná,“ poznamenala za protestujúcich obyvateľov Viera Vlžáková. Ľudia poukázali aj na zvýšenú kriminalitu v Rybárpoli.

Poslanci vedeniu mesta vyčítali aj nedopracovanie niektorých náležitostí v predložených materiáloch a nedostatočné informácie. Primátor Ján Pavlík poznamenal, že mesto takýto štandard bytov potrebuje.

Od augusta musíme vyriešiť bývanie pre 20 rodín z bytovky na Žilinskej ceste, ktorá bude asanovaná. Mesto musí nájsť nový priestor a investora, ktorý byty takéhoto typu postaví,“ konštatoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom