Poslanci v Trenčíne budú riešiť aj svoje odmeny

Trenčín
Foto: SITA/Rudolf Sivý

TRENČÍN 22. februára (WEBNOVINY) – Trenčianski krajskí poslanci budú na stredajšom zastupiteľstve hovoriť aj o svojich odmenách.

Ďalej sa budú zaoberať novými možnosťami predaja prebytočného majetku. V programe majú aj návrhy projektov, ktoré by mali získať peniaze zo štrukturálnych fondov a iných programov. Zaznie aj správa o kontrole vybavovania sťažností a petícií na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja za druhý polrok 2010.

Poslanci budú riešiť aj dohodu o spolupráci pri rozvoji Baťovho kanála. Tú ešte v januári na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu v Brne podpísali predsedovia štyroch slovenských krajov – Bratislavského, Trnavského, Žilinského a Trenčianskeho samosprávneho kraja – Pavol Frešo, Tibor Mikuš, Juraj Blanár a Pavol Sedláček a predsedovia Juhomoravského kraja Michal Hašek, Olomouckého kraja Martin Tesařík, Zlínskeho kraja Stanislav Mišák a Moravsko-sliezskeho kraja Jaroslav Palas. Baťov kanál vedúci od českých Otrokovic do slovenskej Skalice, ktorý slúži ako turistická vodná cesta, by sa mal podľa dohody v budúcnosti rozvíjať. Jeho dĺžka je približne 53 km, hĺbka okolo 1,5 metra a šírka 12 metrov.

Na najbližšom zastupiteľstve by mali poslanci hovoriť aj o nemocniciach v Trenčianskom kraji, ktorým hrozí exekúcia. Hoci táto téma nie je súčasťou žiadneho bodu programu, niektorí poslanci už avizoval, že sa o tento problém budú zaujímať. Začiatok rokovania poslancov Trenčianskeho samosprávneho kraja je naplánovaný na 10:00 v sídle kraja v Trenčíne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj BlanárPavol FrešoPavol SedláčekTibor Mikuš
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)