Poslanci z koalície PS/Spolu tortou pri rečníckom pulte zablokovali mimoriadnu schôdzu (video)

NR SR: Rokovanie 58. schôdze
Poslanci parlamentu za stranu Spolu - občianska demokracia: Alan Suchánek, Viera Dubačová, Miroslav Beblavý, Simona Petrík, Martin Poliačik a Jozef Mihál počas rokovania mimoriadnej 58. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 18. február 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 18. februára 15:53

Poslanci z koalície Progresívne Slovensko (PS)/Spolu-občianska demokracia krátko po začiatku utorňajšej mimoriadnej schôdze parlamentu priniesli k rečníckemu pultu tortu, ktorá mala symbolizovať politické manželstvo strán Smer-SD a Kotlebovej ĽSNS.

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) šesticu Martin Poliačik, Jozef Mihál, Miroslav Beblavý, Simona Petrík, Viera Dubačová a Alan Suchánek niekoľkokrát vyzval, aby miesto opustili. “Toto sme tu už tri roky nezažili,” povedal okrem iného Danko a schôdzu prerušil najprv do 13.25, potom do 13:30 a následne aj do 13.45 a zvolal poslanecké grémium. Keďže šestica poslancov nechcela opustiť miesto pri rečníckom pulte, Danko schôdzu prerušil a bude pokračovať v stredu od 9:00.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Beblavý vyhlásil, že skupina nezaradených poslancov chce v parlamentnom proteste ďalej pokračovať. Odmietol však prezradiť detaily ďalšieho postupu. Ako však neskôr povedal agentúre SITA poslanec Poliačik, za rečníckym pultom zostanú celú noc a aj zajtra.

„Nebojíme sa pána Danka a ani jeho vyhrážok. Môže nám zobrať platy, ale myslím si, že každému je jasné, že to nerobíme kvôli platom,“ povedal Beblavý. Poďakoval poslancom opozície, ktorí sa protestujúcich zastali a podľa Beblavého im sľúbili pomoc v prípade inzultácie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na schôdzi majú členovia zákonodarného zboru rozhodovať o zavedení trinásteho dôchodku pre všetkých penzistov, zvýšení rodinných prídavkov o sto percent, zrušení diaľničných známok pre autá do 3,5 tony a o vyslovení súhlasu s prijatím Istanbulského dohovoru. O uvedených zákonoch budú rozhodovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alan SuchánekAndrej DankoJozef MihálMartin PoliačikMiroslav BeblavýSimona PetríkViera Dubačová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky