Poslanci z OĽaNO navrhujú rozšíriť poskytovanie príspevku na činnosť pracovného asistenta

Oľano
Zľava: Poslanci NR SR za OĽaNO Gábor Grendel, Ján Budaj, Veronika Remišová a líder hnutia OĽaNO a poslanec NR SR Igor Matovič a poslanec NR SR za OĽaNO Gábor Grendel. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 10. júna (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR za hnutie OĽaNO navrhujú rozšíriť okruh osôb a pracovných činností, na výkon ktorých je možné požiadať o príspevok na činnosť pracovného asistenta. Vyplýva to z návrhu novely zákona o službách zamestnanosti, ktorý opoziční poslanci predložili do parlamentu.

„Zámerom predloženého návrhu zákona je možnosť poskytnutia príspevku na činnosť pracovného asistenta aj pre ťažko zdravotne postihnutého umelca, športovca či ťažko zdravotne postihnutého verejného funkcionára,“ uviedli poslanci za hnutie OĽaNO.

Schválením novely zákona by sa tak podľa hnutia OĽaNO pomohlo ťažko zdravotne postihnutým umelcom či športovcom. „Práve tieto skupiny v zákone chýbajú. Sme presvedčení, že vzhľadom na zložitosť situácie ťažko zdravotne postihnutých osôb, rozšírenie týchto možností môže výrazne pomôcť k ich sebarealizácii,“ myslí si poslankyňa NR SR za hnutie OĽANO Silvia Shahzad.

Ako uviedla, pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím je presadenie sa na trhu práce za súčasných podmienok obzvlášť náročnou úlohou.

„Napriek tomu, že existuje viacero nástrojov, ktoré by mohli pomôcť, medzi inými aj príspevok na činnosť pracovného asistenta, nie sú dostupné všetkým, pretože zákon so všetkými možnosťami jednoducho nepočíta,“ zdôvodňuje poslankyňa Shahzad predloženie návrhu novely zákona o službách zamestnanosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvia Shahzad
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti