Poslancovi vezmú štvrtinu platu za kotkodákanie v pléne

Sliepka
Foto: SITA/Dušan Hein

PARÍŽ 10. októbra (WEBNOVINY) – Vedenie francúzskeho parlamentu sa v stredu rozhodlo potrestať jedného z poslancov škrtnutím štvrtiny jeho platu za nevhodné zvuky, ktoré vydával počas prejavu jednej zo svojich kolegýň.

Stalo sa tak počas stredajšieho zasadnutia, keď zástupkyňa strany zelených Veronique Massonneauová predstavovala svoj návrh novely zákona.

Po chvíli však svoj prejav s hnevom prerušila a obrátiac sa smerom, odkiaľ prichádzalo kotkodákanie, vyhlásila: „A dosť… Ja nie som sliepka!“

Francúzi zvyknú používať tento termín ako spôsob urážky ženy. Autorom pohŕdavého zvuku bol Philippe Le Ray, poslanec opozičnej strany Zväz za ľudové hnutie (UMP) exprezidenta Nicolasa Sarkozyho. Za svojej konanie príde o čiastku 1300 eur. Le Ray sa Massonneauovej neskôr ospravedlnil.

Nejde však o ojedinelý prejav sexizmu vo francúzskom parlamente. Minulý rok sa terčom stala ministerka Cécile Duflotová, ktorá pred plénum predstúpila v priliehavom oblečení. Následne sa ozvalo popiskovanie používané ako výraz uznania príťažlivého výzophiru ženy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom