Poslanec Alan Suchánek mení politické tričko, z OĽaNO odchádza do strany Spolu

Alan Suchánek
Poslanec Alan Suchánek. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Alan Suchánek sa už viac ako rok nepodieľal na práci zdravotníckeho tímu OĽaNO. Uviedol to pre agentúru SITA hovorca hnutia Matúš Bystriansky s tým, že OĽaNO poslancovi Suchánkovi ďakuje za pôsobenie v poslaneckom klube OĽaNO.

Vzhľadom na to, že už viac ako rok sa nepodieľal na práci nášho zdravotníckeho tímu pod vedením tieňového ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, sme jeho odchod očakávali,“ uviedol Bystriansky.

Čoskoro opustí aj poslanecký klub

Poslanec Národnej rady SR Alan Suchánek posilní mimoparlamentnú stranu Spolu – občianska demokracia. Agentúru SITA o tom dnes informovala hovorkyňa strany Silvia Hudáčková s tým, že jeho rozhodnutie je vyvrcholením viac ako ročnej úzkej spolupráce na návrhu zásadných zmien v zdravotníctve, starostlivosti o pacientov a zdravie ľudí na Slovensku.

Programový dokument zverejní Spolu v najbližších dňoch. Suchánek pôsobí v Národnej rade SR ako poslanec za poslanecký klub hnutia Igora Matoviča Obyčajní ľudia a nezávisle osobnosti (OĽaNO). Hnutiu svoje rozhodnutie Suchánek oznámil dnes a z poslaneckého klubu opozičného hnutia by mal vystúpiť čoskoro.

Našou snahou je byť najlepšie pripravení slúžiť ľuďom a od prvého dňa po voľbách naplno pracovať na zostavení vlády so silným programom a ťahom na riešenia. Na to potrebujeme dobrý plán a dobrý tím ľudí. Rozhodnutie pána Suchánka ma veľmi potešilo, bude pre nás významnou posilou,” povedal líder strany a nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý.

Kvalitný program pre slovenské zdravotníctvo

Pred viac ako rokom som prijal od Mira Beblavého ponuku na spoluprácu pri tvorbe programu pre zdravotníctvo Slovenska. Výsledkom práce mnohých odborníkov je kvalitný program, ktorý Slovenské zdravotníctvo nevyhnutne potrebuje. Pri tejto práci a sledovaní strany Spolu – občianska demokracia som sa presvedčil, že Miro Beblavý dokáže osloviť nielen odborníkov a nielen z oblasti zdravotníctva, ale dokáže spájať aj slušné politické sily, čo Slovensko potrebuje ako soľ. Preto som sa rozhodol pre túto stranu,” povedal Suchánek.

Suchánek je poslancom Národnej rady SR od parlamentných volieb 2016, keď kandidoval na kandidátke hnutia OĽaNO. Alan Suchánek sa v júni 2016 vzdal ocenenia Biela vrana, ktoré získal za upozornenie na postup vo verejnom obstarávaní v prípade CT prístroja v piešťanskej nemocnici z roku 2012. Ako však zistila Rada Bielej vrany, ktorá rozhoduje o ocenení pre ľudí za ich odvážne činy, výberová komisia v piešťanskej nemocnici, ktorej členom bol aj Suchánek, nezabezpečila, aby súťaž na CT prístroj vyhrala ta najlepšia ponuka. Preto zvažovali, že mu ocenenie odoberú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alan Suchánek
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSPOLU – občianska demokracia