Poslanec Fedor dúfa, že Slovensko bude mať o niečo lepší zákon o policajnom zbore ako doteraz

Martin Fedor
Poslanec Martin Fedor. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák.

BRATISLAVA 31. decembra (WebNoviny.sk) – Za jednu z dôležitých udalostí končiaceho sa roka považuje poslanec NR SR Martin Fedor schválenie novely zákona o Policajnom zbore. Novela sa týka zmeny spôsobu menovania policajného prezidenta a lepšieho fungovania policajnej inšpekcie.

„Tieto témy som otvoril už pred vyše piatimi rokmi a som rád, že aspoň tento rok sa to v kompromisnej podobe konečne podarilo schváliť,“ povedal pre agentúru SITA Martin Fedor.

Fedor by si vedel predstaviť aj iné a lepšie riešenie. „ Ale aj schválený zákon predstavuje pokrok oproti súčasne platnému stavu. Schválené opatrenia môžu postupne napĺňať ciele postupného zvyšovania dôveryhodnosti polície v očiach ľudí, minimalizácie externých, najmä politických vplyvov a uvoľniť tak polícii ruky,“ povedal Martin Fedor.

Podľa neho však jedna vec je nastaviť systém tak, aby tieto ciele podporoval, druhá závažná otázka je spojená s osobami, ktoré najvyššie postoje v polícii budú zastávať. „Zdá sa však, že v poslednej dobe nové vedenie presviedča o tom, že o kvalitných kandidátoch nemusí byť núdza. Hoci som mal iné predstavy, ako by mali byť nastavené vzťahy v špičke pomyselnej pyramídy policajného zboru, dúfam, že tento zákon predstavuje posun k lepšiemu, aj keď v budúcnosti zrejme prejde ešte úpravami,” dodal Martin Fedor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Fedor
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky