Poslanec NR SR Vašečka organizuje školu viery

Richard Vašečka
Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO Richard Vašečka Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Po štvrtýkrát svoje brány pre záujemcov otvára Škola viery a kresťanského života . Organizuje ju poslanec NR SR za OĽaNO Richard Vašečka, ktorý pred vstupom do politiky pôsobil ako katechéta. Ako povedal dnes pre agentúru SITA, škola je určená pre dospelých veriacich, ktorí sa chcú uistiť vo svojej viere a mať v nej jasno. Štúdium pozostáva z deviatich stretnutí počas školského roka vždy v sobotu dopoludnia. Tvoria ho dve prednášky, spoločná modlitba, práca v skupinkách, diskusia. Okrem základného prvého ročníka venovaného základom viery je druhý ročník venovaný sviatostiam a tretí Desatoru.

Počet prvákov podľa Vašečku z roka na rok rastie. „Absolventi totiž s nadšením rozprávajú o svojej skúsenosti vo svojich rodinách a vo svojom okolí. Mnohí prídu na prvé stretnutie s predsudkami a len veľmi opatrne sa prizerajú. Po prvej prednáške, dokonca po úvodnom slove, už určite vedia, že sa zapísať chcú. Sú príjemne prekvapení, že o viere sa dá rozprávať veľmi zrozumiteľne, otvorene a s humorom. Ale zároveň verne učeniu Cirkvi a presvedčivo,“ povedal.

Názov školy je prevzatý z cirkevného dokumentu Všeobecné direktórium pre katechizáciu, ktoré predstavuje „koncepciu katechézy ako školy viery, ako nácviku a osvojovania si celého kresťanského života“. „Cieľom školy je poznanie. Nejde však len o nejaké intelektuálne poznanie, ale o poznanie Pána v biblickom význame slova – dôverný, blízky vzťah sním,“ povedal Vašečka.

Škola čerpá najmä zo Svätého Písma a Katechizmu katolíckej cirkvi. Vyučovanie viedol katechéta Richard Vašečka, ktorý je vedúcim spoločenstva Nový Jeruzalem. „Pätnásť rokov som učil náboženstvo stredoškolákov. Ich rodičia si často povzdychli, že oni za komunizmu náboženstvo vôbec nemali, alebo naň nechodili, preto im to chýba,“ povedal Vašečka. Škola je teda náboženstvom pre dospelých.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Vašečka