Poslanec OĽaNO chce chrániť Slovákov pred nahotou v médiách

Nahota
Foto: flickr.com

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Poslanec NR SR Branislav Škripek (OĽaNO) chce ochrániť mládež pred ľudskou nahotou.

Preto do parlamentu predloží novelu zákona o ochrane mravnosti detí a mládeže.

Zároveň spúšťa petíciu, v ktorej ľudia môžu vyjadriť znepokojenie nad tým, ako v našej krajine dlhodobo dochádza k hrubému zaobchádzaniu s mediálnym priestorom, čo má dopad na prostredie, v ktorom žijeme.

„Sme bezbreho zaplavovaní poškodzujúcim a zlým zobrazovaním ľudskej nahoty. Je to dehonestovanie pohľadu na ženu, často propagovaním perverzity. Dochádza k vyprázdňovaniu pohľadu na ľudskú intimitu,“ vyhlásil vo štvrtok Škripek pred novinármi.

Škripek chce, aby v dennej tlači a v pravidelných periodikách, ktoré nie sú označené ako pornografické, sa takéto zobrazenia ľudského tela nemohli vyskytovať a aby nedochádzalo k obscénnemu neúctivému zobrazovaniu ľudského tela.

„To je vulgarizácia a barbarizácia ľudskej spoločnosti,“ povedal. Škripek chce zakázať predaj a rozširovanie tlače a iných vecí, ktoré môžu ohroziť mravnosť mládeže mladšej ako 18 rokov. Novela má presnejšie upraviť, ako môže byť takýto obsah predkladaný.

Súčasný zákon totiž nezdôrazňuje úpravu predaja takejto tlače. „Ak sa stretávame s časopisom, ktorý prináša denné správy, potom nemá byť erotický. Sloboda tlače sa týka aj erotických časopisov, ale tie patria do svojej kolónky. Majú sa predávať tak, aby neohrozovali mravnosť,“ zdôraznil.

Poslanec chce tiež otvoriť diskusiu o spoločenskej dohode, aby sa rešpektovalo, že do 18 rokov nemáme mladým ľuďom sprístupňovať nevhodne podávaný pohľad na ľudské telo. „Chcem vyzvať k hlbšiemu rešpektovaniu ľudskej dôstojnosti,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Škripek
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti