Posledná bitka starých smerákov s novým krídlom sa začala. Najsilnejšie zbrane má Saková

Denisa Saková
Ministerka vnútra SR Denisa Saková, v pozadí premiér Peter Pellegrini. SITA/Branislav Bibel

„Počkajte do stredy,“ odpovedal v pondelok novinárom šéf Smeru Robert Fico, keď sa ho pýtali na konkrétne mená z kandidačnej listiny. „Pracovný návrh mám, pochopiteľne, pripravený. Chcem, aby zoznam prešiel na predsedníctve za jeden a pol minúty,“ veril si ešte pred pár hodinami ex-premiér.

Všetko môže byť inak

Ranná káva mu ale asi poriadne zhorkla, keď si prečítal o razii v štátnom Tipose a odvedení jeho riaditeľa v putách. Na nálade mu určite nepridala ani správa o začiatku policajného vyšetrovania v súvislosti s uliatymi stámiliónmi za diaľničné mýto.

V pozadí oboch škandálov sú jeho ľudia. A možno sú aj na jeho kandidátke, čo sa určite nepáči obrodnému krídlu premiéra Pellegriniho.

Nie je to náhoda

Je takmer isté, že o zásahu NAKA v Tipose dopredu vedela ministerka vnútra Denisa Saková. A je rovnako isté, že si dobre zvážila aj jeho načasovanie a možné vedľajšie účinky. Ministerka je známa tvrdo-manažérskym na výsledok orientovaným prístupom. A ak naozaj vidí svoju budúcnosť v politike, ako sa o tom v kuloároch šepká, tak presne vie akú akciu má spustiť, aby vyvolala riadenú reakciu.

Už niekoľkokrát sa jej to podarilo. Pomerne rýchlo sa zbavila nálepky Kaliho šikulky, razantne vymenila policajné vedenie a v prípade vraždy Jána Kuciaka dokázala reštartovať dovtedy poriadne spackané vyšetrovanie.

Posledná bitka o všetko

Cena ministerky Sakovej je pre Smer momentálne nevyčísliteľná. Ona sama si je toho vedomá, preto nechce urobiť vo finiši žiadnu chybu. Otázne je, či budú mať rovnako pevné nervy ako ona, aj ďalší členovia obrodného krídla, s premiérom na čele.

Posledná bitka starých toxických smerákov s tými mladšími a menej zašpinenými sa práve začala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováJán KuciakPeter PellegriniRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie NAKASmerSMER-SDTipos