Posledný Harry Potter je najočakávanejším filmom roka 2011

Harry_potter
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Snímka Harry Potter a Dary smrti – 2. je najočakávanejším filmom roka 2011. Vyplynulo to z on-line prieskumu internetového predajcu vstupeniek do kín Fandango.com.

Film je druhou časťou filmovej adaptácie poslednej siedmej knihy zo série bestsellerov o čarodejníkovi Harrym Potterovi z pera J.K. Rowling. Do kín na celom svete by sa mala snímka dostať v júli. Za film, na ktorý sa najviac tešia, ho označilo 26 percent opýtaných mužov a 24 percent žien. Na druhej priečke sa však ukázal rozdiel medzi pohlaviami. Druhým najočakávanejším filmom medzi ženami je The Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One – prvá časť dvojdielnej adaptácie posledného štvrtého dielu romantickej upírskej ságy Twilight Stephenie Meyer s názvom Úsvit, zatiaľ čo muži sa viac tešia na komédiu Vo štvorici po opici 2.

Fandango.com sa svojich návštevníkov a návštevníčok pýtal aj na najpríťažlivejších hercov a herečky. Najsexi ženou na filmovom plátne je podľa desiatich percent mužov Natalie Portman, zatiaľ čo u žien so siedmimi percentami hlasov zvíťazila Penélope Cruz. Druhú priečku u oboch pohlaví obsadila Angelina Jolie. Muži a ženy sa zhodli na tom, že najpríťažlivejším mužom vo filme je Johnny Depp, druhú priečku medzi mužmi však obsadil Ryan Reynolds, zatiaľ čo ženy uprednostnili Roberta Downeyho, Jr. Do prieskumu na webovej stránke Fandango.com sa počas vianočných sviatkov zapojilo viac ako tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieJohnny DeppNatalie PortmanPenélope CruzRyan Reynolds