Stopérsky post v tíme úradujúceho šampióna FC Spartak Trnava vystužil Myenty Abena

Myenty Abena
Myenty Abena v tíme úradujúceho slovenského futbalového šampióna FC Spartak Trnava. Foto: www.spartak.sk

ANTALYA 28. januára (WebNoviny.sk) – Stopérsky post v tíme úradujúceho slovenského futbalového šampióna FC Spartak Trnava vystužil Myenty Abena.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Surinamu prichádza z mužstva účastníka holandskej Eredivisie De Graafschap. Abena, ktorý v minulosti pôsobil aj v Utrechte, je okrem stredu obrany schopný nastúpiť aj na pravom kraji defenzívnej formácie.

„Prečo som si vybral Trnavu? S ponukou prišiel za mnou môj agent, najprv som si povedal, že je to odo mňa ďaleko. Začal som však hľadať na internete viac informácií a videl som, že mužstvo má za sebou majstrovský titul a skupinu Európskej ligy. Fanúšikovia za ním stoja, sú úžasní,“ prezradil Abena pre web Spartaka krátko po uzavretí kontraktu. Ten znie do konca aktuálnej sezóny 2018/2019 s možnosťou predĺženia spolupráce.

Abena sa už pripojil k novým spoluhráčom na sústredení v Turecku. „Chcem sa sústrediť iba na najbližšiu časť sezóny. Dúfam, že ľuďom ukážeme náš potenciál. Musím sa začať učiť po slovensky, čo nebude vôbec jednoduché. Aktuálne viem povedať akurát pravá a ľavá, keďže vo futbalovom slovníku ide o jednoduché slová,“ doplnil Myenty Abena, ktorý vlastní aj holandský pas.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Myenty Abena
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava