Postup, ako si vyrobiť domáce tablety pre čistú toaletu

Kocky.jpg

Toaleta je miesto, ktoré okrem iných, treba vždy udržiavať čisté a voňavé. Trh nám ponúka veľa čistiacich prostriedkov, ale čo tak si vyrobiť domácich pomocníkov? 

Určite nám dáte za pravdu, že nie je v domácnosti nič horšie, ako čistiť toaletu. Preto máme k dispozícii v obchodoch množstvo čistiacich prostriedkov, závesných čističov a rôznych tabliet, aby bola vždy čistá. Určite poznáte aj čistiace tablety, ktoré možno aj využívate. Pozrite sa, ako šikovne a ľahko si ich dokážeme vyrobiť aj sami doma.

Všetko, čo budete potrebovať, je:

  • 160 g jedlej sódy (alebo prášok do pečiva)
  • 60 ml citrónovej šťavy
  • 1/2 čajovej lyžičky octu
  • 1 lyžička peroxidu vodíka (3%-ný z lekárne)
  • 15-20 kvapiek aromatického oleja
Kocky1.jpg

Postup:

Nasypte sódu do misky a pridajte citrónovú šťavu. Ďalej zmiešajte peroxid vodíka a ocot v inej nádobe. Obsah obidvoch misiek pomaly zmiešajte. Nakoniec pridajte aromatický olej podľa vlastného výberu. Lyžicou všetko dôkladne premiešajte a potom zmes natlačte do formy na ľad. Nechajte stuhnúť minimálne na 4 hodiny, najlepšie však cez noc. Tieto čistiace kocky skladujte v uzatvárateľnej sklenenej nádobe.

Kocky2.jpg

Výroba vám zaberie skutočne len chvíľku, a všetky zložky sú lacné a nakoniec určite lepšie pre vodu a životné prostredie ako konvenčné čistiace prostriedky na WC plné chemikálií. Malý tip: Môžete si vytvoriť aj iné zábavné tvary, ak máte doma ďalšie zaujímavé formy. Kedykoľvek bude vaša toaleta potrebovať čerstvú vôňu a čistotu, hoďte do nej jednu z týchto skvelých kociek.

Kocky3.jpg

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom