Potkan spôsobil výpadok elektriny v divadle, ľudí z divadla museli evakuovať

Potkan
Foto: ilustračné, Thinkstock.

ADELAIDE 12. júla (WebNoviny.sk) – Hladný potkan spôsobil výpadok elektriny počas baletného predstavenia v austrálskom meste Adelaide.

Tma pohltila divadlo v druhej polovici predstavenia Spiaca krásavica v podaní Austrálskeho baletu, informuje spravodajský portál BBC. Po tom, ako vyšlo najavo, že to nie je umelecký efekt, evakuovali z budovy divadla okolo dvetisíc ľudí.

Potkan zničil poistku

Predstavitelia energetických podnikov v štáte Južná Austrália neskôr potvrdili, že incident spôsobil hlodavec.

„Tímy našli potkana, ktorý liezol v jednom z našich 11 000-voltových zariadení a zničil poistku,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti South Australia Power Network.

Vyčíňanie hlodavca, ktorý podľa všetkého neprežil, však nezasiahlo len divadlo v Adelaide, ale celý umelecký obvod pri rieke, a prerušilo tanečné predstavenie v miestnom festivalovom centre.

Návštevníci zareagovali vľúdne

Tanečníci pôvodne pokračovali s vystúpením aj napriek komplikáciám, neskôr ich však manažment zastavil. Diváci a diváčky sa im odmenili ováciami v stoji, ktoré nasvietili ich mobilné telefóny, uviedol denník Adelaide Advertiser.

Programová riaditeľka divadla Liz Hawkins sa pre mediálnu spoločnosť Australian Broadcasting Corporation vyjadrila, že incident s potkanom je bezprecedentný, no návštevníci naň zareagovali vľúdne.

Predstavenie už síce v náhradnom termíne neuvidia, ale vrátia im zaň peniaze alebo ich odškodnia iným spôsobom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom