Potvrdené, Zápas hviezd KHL bude v Bratislave

Slovan
Roztlieskavačka počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a UPC Viedeň Capitals (Rak.). Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 19. septembra (WEBNOVINY) – Bratislava uvidí tohtosezónny Zápas hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy. Vedenie súťaže vo štvrtok potvrdilo, že tradičná exhibícia najväčších osobností ligy sa uskutoční 11. januára 2014 v bratislavskej Slovnaft aréne.

Pôvodne mala podujatie organizovať v O2 Arene Praha, ale vedenie KHL sa napokon pre problémy s halou rozhodlo presunúť duel do slovenskej metropoly. Informuje o tom web súťaže.

V predvečer Zápasu hviezd (10. januára) sa uskutoční súboj legiend slovenského a ruského hokeja.

V sobotu 11. januára 2014 nastúpia proti seba dva tímy zložené z ligových hviezd. O nomináciách hráčov sa rozhodne až v decembri. Predohrou duelu budú súťaže zručnosti. Nebude chýbať ani zábavný program pre divákov.

V rámci príprav navštívil Bratislavu viceprezident KHL pre komerciu a komunikáciu Iľja Kočevrin spoločne s prvým námestníkom riaditeľa „KHL Marketing“ Alexejom Smertinom. Spoločne s generálnym manažérom Slovana Marošom Krajčim rokovali aj s primátorom Bratislavy Milanom Ftáčnikom a navštívili Slovnaft arénu.

Už začiatkom septembra hovoril Kočevrin o presune Zápasu hviezd do Bratislavy. Odvtedy sa čakalo na oficiálne potvrdenie zo strany KHL.

„Rozhodli sme sa, že Zápas hviezd KHL sa bude konať v Bratislave a nie v Prahe. Bude v rovnakom termíne. Bratislava nie je príliš vzdialená od Prahy, takže sa prakticky nič nemení. Noví majitelia O2 Areny majú problémy s halou a organizovať v nej Zápas hviezd by bolo veľkým riskom. Halu v Prahe môžu kedykoľvek zatvoriť. Rozhodli sme sa minimalizovať risk a preniesli sme exhibíciu do Bratislavy,“ uviedol pred pár dňami pre ruský web R-Sport Iľja Kočevrin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom