Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Injekcia ockovanie
Foto: ilustračné, Thinkstock
10. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Povinné očkovanie detí na Slovensku nie je protiústavné

KOŠICE 10. decembra (WEBNOVINY) – Podľa Ústavného súdu SR (ÚS) ustanovenia o povinnom očkovaní nie sú v rozpore s Ústavou SR.

Krajskému súdu nevyhoveli

Ako informovala hovorkyňa ÚS Anna Pančurová, plénum ÚS na stredajšom neverejnom zasadaní nevyhovelo návrhu Krajského súdu v Nitre, ktorý žiadal o vyslovenie nesúladu niektorých ustanovení Zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení.

Krajský súd v Nitre sa obrátil na ústavný súd podaním 17. júna 2013 v súvislosti s konaním vo veci žaloby navrhovateľky, ktorá žiadala o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia a postupu správneho orgánu – Úradu verejného zdravotníctva SR.

Matka odmietla zaočkovať dieťa

Odmietla totiž nechať zaočkovať svoje maloleté dieťa proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, vírusovému zápalu pečene typu B atď. vakcínou Hexa a vakcínou proti pneumokokom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva jej preto rozhodnutím uložil pokutu 100 eur a ona sa proti rozhodnutiu odvolala. Úrad verejného zdravotníctva SR však potvrdil rozhodnutie regionálneho úradu. Nakoniec sa vec dostala na krajský súd.

Konajúci Krajský súd v Nitre sa domnieva, že napadnuté ustanovenia a všeobecne záväzný predpis, ktorý sa veci týka, je v rozpore s Ústavou SR, preto sa obrátil podaním na Ústavný súd SR.

Odporúčané články

Parlament nebude riešiť verdikt ústavného súdu o Čentéšovi Čentéš dostane mastné odškodné, Gašparovič ho mal vymenovať

Témy

Diskusia

poprosím aj chlieb aby sa piekol bez ziskov pekární a najmä bez ziskov distribútorov za každú cenu už tu máme viacero prípadov čierneho kašla (pertussis), viem aj o smrteľnom prípade. To ochorenie sa už roky nevyskytovalo, lebo v minulosti bola takmer plná zaočkovanosť. Veselo a často nekontrolovane sa šíri aj TBC. penalizovaný nie je rodič za porušenie ústavy, ale za zvýšenie rizika rozšírenia infekčných chorôb. Ndrew Tak to je teda druh logiky s ktorým som sa ešte nikdy nestretol. Poprosím, trochu tento argument rozveďte, nech si môžem Váš myšlienkový postup naplno vychutnať! Decko Keď povinné očkovanie detí nie je protiústavné, tak protiústavné je, keď je rodič postihovaný a penalizovaný pokutou, keď svoje deti nedá povinne zaočkovať.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...