Povodne v Indii si vyžiadali obete na životoch, desiatky osôb sú stále nezvestné

Sri Lanka Rains A Sri Lankan man wades through a flooded road carrying his bicycle in Kochchikade, about 30 kilometres north of Colombo, Sri Lanka, Wednesday, Nov. 10, 2021. At least 16 people have died in floods and mudslides in Sri Lanka following more than a week of heavy rain, officials said Wednesday.
Povodne v štáte Ándhrapradéš zabili najmenej 17 ľudí. Foto: AP Photo/Eranga Jayawardena

Najmenej 17 ľudí zomrelo v indickom štáte Ándhrapradéš a desiatky ďalších sú nezvestné po tom, ako ho postihli silné dažde. Informovali o tom v sobotu indické úrady. Prudké dažde sú v oblasti od štvrtka, pričom vyvolali rozsiahle povodne v najmenej piatich okresoch.

Traja ľudia zomreli v piatok po zrútení sa budovy, uviedla polícia. Zachrániť sa podarilo desať ľudí, ktorí boli uväznení pod troskami, ale dvaja sú stále nezvestní. V ten istý deň prišlo o život najmenej dvanásť ľudí, keď povodeň strhla autobus, v ktorom cestovali.

Pátranie po nezvestných v sobotu pokračovalo. Úmrtia z viacerých okresov hlásia už niekoľko dní. Úrady upozorňujú, že počet obetí by mohol stúpnuť. Stovky rodín evakuovali a poskytli im dočasné prístrešky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom