Požiar na dievčenskom internáte usmrtil 12 študentiek

Požiar
Požiar internátu v meste Aladag. Foto: DHA via AP

ISTANBUL 29. novembra (WebNoviny.sk) – Najmenej 12 tiel našli po požiari na dievčenskom internáte v meste Aladag na juhu Turecka. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu s odvolaním sa na Mahmuta Demirtaša, guvernéra provincie Adana, kde sa nešťastie stalo.

Zranenia utrpelo 22 ďalších študentiek, niektoré sa nadýchali dymu. Previezli ich do nemocnice. Príčina požiaru nie je známa. Turecká televízia odvysielala zábery plameňov stúpajúcich z mnohoposchodovej budovy k oblohe, na mieste zasahovali hasiči. Informácie priniesli tlačové agentúry DPA a AP.

Turecké úrady v stredu v súvislosti s požiarom zadržali šesť podozrivých osôb. Ali Yeldan, prokurátor provincie Adana, pre štátnu tlačovú agentúru Anadolu uviedol, že zadržaný bol riaditeľ súkromného internátu, traja učitelia a dvaja ďalší zamestnanci. Dodal, že zadržaní sa podrobujú výsluchom v súvislosti s podozrením z nedbanlivosti.

K zadržaniu šestice podozrivých došlo krátko po tom, ako ministerka pre záležitosti rodiny Fatma Betül Sayanová Kayaová sľúbila dôsledné vyšetrenie okolností nešťastia a tresty pre všetkých, ktorí zanedbali svoje povinnosti. Primátor Adany Hüseyin Sözlü pre médiá uviedol, že v internáte boli zamknuté únikové východy a študentky v panike neboli schopné otvoriť ich. Toto tvrdenie však neskôr poprel podpredseda vlády Veysi Kaynak, ktorý sa odvolal na informácie prokuratúry.

Agentúra AP informovala, že turecké úrady uvalili dočasné embargo na informácie o požiari, ktoré zdôvodnili obavami z možného narušenia verejného poriadku a možného ovplyvňovania vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom