Požiar v indonézskom karaoke bare neprežilo 17 ľudí

Indonézia
Medzi obeťami neboli cudzinci, pričom väčšina z nich zomrela v dôsledku nadýchania sa výparov. Foto: SITA/AP

MANADO 25. októbra (WebNoviny.sk) – Sedemnásť ľudí zomrelo pri požiari, ktorý v nedeľu nadránom zachvátil preplnený karaoke bar v meste Manado na indonézskom ostrove Sulawesi. Informovala o tom agentúra AP a dodala, že 71 ďalších ľudí hospitalizovali v dôsledku nadýchania sa dymu.

Podľa výpovedí svedkov požiar vypukol o jednej hodine nadránom miestneho času na druhom poschodí trojposchodovej budovy karaoke klubu Inul Vizta v centre metropoly provincie Severné Sulawesi vo chvíli, keď sa stovky ľudí zabávali spievaním piesní v súkromných miestnostiach tohto klubu.

Zamestnanci zariadenia nedokázali plamene uhasiť pomocou hasiacich prístrojov, uviedol predstaviteľ tamojšej polície s tým, že príčinu požiaru vyšetrujú. Najpravdepodobnejšie ho však mohol spôsobiť skrat v elektrickom vedení. Medzi obeťami neboli cudzinci, pričom väčšina z nich zomrela v dôsledku nadýchania sa výparov. Ľudia, ktorí sa v tom čase nachádzali v budove, sa sťažovali, že hasiči prišli až s hodinovým oneskorením a dostať plamene pod kontrolu im trvalo niekoľko hodín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom