V utečeneckom tábore na ostrove Lesbos vypukol už druhý požiar, ktorý zničil sklad

Greece Turkey Migrants
Foto: AP Photo/Alexandros Michailidis

V utečeneckom komunitnom centre na gréckom ostrove Lesbos vypukol v sobotu požiar, ktorý zničil sklad, nespôsobil však žiadne zranenia. Ide pritom už o druhý požiar v zariadení postavenom pre migrantov po tom, čo neznámi páchatelia v pondelok podpálili prijímacie centrum OSN na severe ostrova.

Centrum leží neďaleko hlavného mesta Mytilini. Sklad, kde sa nachádzal nábytok a elektrické spotrebiče, plamene úplne zničili informovali v nedeľu hasiči. Ako nový požiar vznikol, nie je jasné.

Požiar vypukol v čase zvýšeného napätia medzi Tureckom a Európskou úniou týkajúceho sa migrácie. Tisíce utečencov a ďalších migrantov sa usilujú dostať do Grécka, odkedy Turecko minulý týždeň otvorilo svoje hranice s Európou. Pohraničnú oblasť odvtedy sužujú nepokoje a chaos.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zavíta v pondelok v tejto súvislosti do Bruselu na jednodňovú pracovnú návštevu. V sobotu čiastočne zmenil svoj postoj a prikázal pobrežnej stráži, aby zastavovala migrantov plaviacich sa do Grécka po mori, pretože to vraj nie je bezpečné.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Recep Tayyip Erdogan