Poznáme najdrahšiu nákupnú ulicu na svete

Nákup
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) – Horná časť newyorskej Piatej Avenue je s nájmom v prepočte 29 822 eur na meter štvorcový na rok najdrahšou nákupnou ulicou sveta. Hongkonská Causeway Bay zaznamenala 6,8-percentý pokles nájomného a skončila na druhej priečke so sumou 23 307 eur. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Cushman & Wakefield.

Na treťom mieste je parížska Avenue des Champs-Élysées s nájmom 13 255 eur. Za ňou nasleduje londýnska New Bond Street, kde nastal nárast nájomného o štyri percentá a za meter štvorcový tak ročne treba zaplatiť 10 361 eur. Na piate miesto sa dostala Pitt Street v Sydney so sumou 8 658 eur. „Pražskej ulici Na Příkopě patrí tohto roku 27. priečka v rebríčku.

Nájomné má mierne rastúcu tendenciu, záujem zo strany obchodníkov je však stále obrovský. Ceny rastú i na Pařížskej ulici. Jej najatraktívnejšia časť sa cenovo prakticky už dotiahla na úroveň Příkop. Tam obchodníci platia za prenájom jedného metra štvorcového až 2 200 eur ročne,“ uviedol Jan Voslář, vedúci prenájmu jednotiek v centrách miest v spoločnosti Cushman & Wakefield.

Slovensko sa v rebríčku umiestnilo na 55. priečke s priemerným nájomným v rámci bratislavských nákupných centier 660 eur na meter štvorcový na rok. „Nákupné možnosti v Bratislave ponúka aj Obchodná ulica, ktorá sa však nepribližuje kalibru svetových nákupných tried. Kúpna sila a prostredie formujú trh a jeho možnosti, ktoré dokážu ponúknuť, preto na Obchodnej ulici vzniklo zoskupenie značiek zameraných na masu, skôr než na prestíž a tento trend aj naďalej pokračuje. Trh s luxusnou módou značne ovplyvňuje aj blízkosť Viedne, kde sú svetové značky už etablované,“ objasnil Matúš Furman, vedúci maloobchodného oddelenia v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom