Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzita komenskeho
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič
15. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(5)

Poznáme rebríček top 500 univerzít sveta, Slovensko neuspelo

BRATISLAVA 16. augusta (WEBNOVINY) – Ani jedna slovenská univerzita sa neumiestnila v rebríčku top 500 univerzít, ktorý zostavuje Center for World-Class Universities at Shanghai Jiao Tong University. Zastúpenie medzi najlepšími univerzitami sveta však majú susedné Česko (jedna univerzita), Maďarsko aj Poľsko (po dve univerzity).

V prvej desiatke najlepších univerzít sa umiestnilo osem amerických a dve britské. Najlepšou univerzitou vôbec podľa zverejneného rebríčka je Harvard University, nasleduje Stanford University a Massachusetts Institute of Technology.

Väčšina z umiestnených univerzít sa nachádza v Európe (205), v Amerike je 177 univerzít, v Ázii a Oceánii 113 a v Afrike päť z 500 najlepších univerzít.

Pri zostavovaní rebríčka sa zohľadňujú kritériá ako kvalita vzdelávania, kvalita fakúlt či výsledky výskumu. Do úvahy sa napríklad berie aj počet absolventov a akademických pracovníkov univerzity, ktorí získali Nobelovu cenu. Šanghajská univerzita hodnotí viac ako 1200 univerzít, 500 najlepších z nich zverejňuje na svojom webe. Rebríček možno nájsť na stránke Shanghairanking.com.

Odporúčané články

Študenti a učitelia chcú na pôžičkách viac, ako im môžu dať Vieme, ktoré slovenské mestá majú najlepšie školy v krajine

Témy

Diskusia

No jasne že efektívne,predsa nebudú vychovávať absolventov pre úrady práce,ale pre podnikatelskú prax vo svojom štáte. Kolko našich slovenských absolventov VŠ vyštudovaných z našich daní pracuje v zahraničí a tam zvyšuje národný dôchodok.To vám stále nedochádza v myslení? Ako pozerám ten rebríček, sú v ňom (na rozdiel od slovenských vysokých škôl) aj dve univerzity z Ruska, jedna zo Srbska, viacero vysokých škôl z Číny... To sú chudobnejšie krajiny ako Slovensko (zatiaľ), a napriek tomu podľa všetkého investujú do vysokého školstva viac... Skúste zostaviť rebríček korupcie a úplatkov na našich vysokých školách. Určite budeme figurovať na popredných miestach. Už raz taký pokus bol, že na ktorých našich VŠ sa dávajú najvyššie úplatky, ale rýchlo to skončilo. Asi to mnohým pánom "pedagógom" prekážalo. Zvýši sa ekonomická poznatková nezamestnanosť,lebo absolventi VŠ sa budú hlásiť na úradoch práce spolu s tými čo neukončili základnu a strednú školu.Bude treba zvlášť úrady práce pre absolventov VŠ a ich učiteľov,profesorov,docentov a dalších bohato platených administrátorov ,ktorý len využívajú slovensku ekonomiku. Zrušiť štátne VŠ a financie poskytnúť najlepším študentom na zahraničných vysokých školách.Na Slovensku povoliť len skúkromné vysoké školy bez dotácii od štátu.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

DRAN.sk

NAJKY.sk

Dámskajazda

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Autolike.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...