Pozostalí sa pomýlili, kilometre nasledovali cudziu truhlu

Rakva
rakva Foto: Thinkstock

CARDIFF 14. mája (WEBNOVINY) – Časť rodiny zosnulej ženy strávila dlhé minúty čakaním na zvyšok smútočného sprievodu po tom, ako kilometre omylom nasledoval nesprávne pohrebné auto. Syn zosnulej s nadhľadom poznamenal, že kuriózny incident by nebohú určite rozosmial.

úmrtie, smrť, pohreb
Foto: ilustračné, Thinkstock

Smútočný sprievod sa z kostola vydal za pohrebným autom na cintorín, kde mali pochovať 71-ročnú Mair Howard. Červená na križovatke však kolónu áut rozdelila. Kým časť rodiny pokračovala v správnej ceste na cintorín, zvyšok čierne auto na okamih stratil z dohľadu.

Tri autá, ktoré zaostali, v priebehu niekoľkých sekúnd už opäť nasledovali pohrebné auto. Išlo však o iné vozidlo, ktoré mierilo na cintorín mimo Walesu. Omyl si uvedomili až po telefonáte od nedočkavých členov rodiny, ktorí zisťovali, kde sa stratili. Vtedy už boli vyše 15 kilometrov na rýchlostnej ceste A50.

„Bola to, samozrejme, veľmi smutná udalosť, ale aj napriek tomu, že sme všetci úplne premokli, dobre sme sa na tom zasmiali. Som si istý, že mama by sa k nám pridala, keby mohla,“ uviedol pre denník Telegraph syn zosnulej Gareth Howard.

„Keď budem na dôchodku spisovať svoje pamäte, určite jednu kapitolu venujem aj príhode z Mairinho pohrebu. Je to naozaj neskutočná náhoda, že sa na jednej križovatke stretli v rovnakom čase dva pohrebné vozy,“ dodal miestny farár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom