Pozostatky prezidentovej ženy nepreviezli domov

Crash
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Telesné pozostatky manželky poľského prezidenta Lecha Kaczyńského Márie ešte nepreviezli do Varšavy, keďže ešte neboli identifikované. Lietadlo z telesnými pozostatkami prezidenta pristálo na varšavskom letisku krátko po tretej poobede. Informoval o tom hovorca prezidentskej kancelárie Tomasz Brzezinski. „Telo Márie Kaczyńskej nebolo možné identifikovať. Inak by ju priviezli domov aj s jej manželom,“ povedal.

Prezidentovo telo priviezlo zo Smolenska späť do vlasti vojenské lietadlo CASA. Jeho pozostatky identifikoval v noci je brat-dvojča Jaroslaw Kaczyński. Prezident a ďalších 95 osôb vrátane vysokých poľských predstaviteľov zahynuli v sobotu pri havárii vládneho špeciálu pri západoruskom meste Smolensk. Na letisku očakával príchod lietadla zastupujúci prezident Bronislaw Komorowski, premiér Donald Tusk a ďalší politici a zástupcovia armády.

Po prílete sa uskutočnil krátky smútočný obrad, na ktorom sa zúčastnila aj rodina zosnulého prezidenta a jeho ženy. Potom telo previezli do prezidentského paláca, kde sa mu budú môcť pokloniť občania. Pred palácom čakali desaťtisíce Poliakov, ktorí tam kladú kvety a zapaľujú sviece.

SITA/AFP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bronislaw KomorowskiDonald TuskJaroslaw KaczynskiLech Kaczynski