Pozrite si video explózie, ktorá v Prahe zdemolovala budovu

Silný výbuch v centre Prahy
Českí kriminalisti zistili, odkiaľ unikal plyn, ktorý minulý pondelok explodoval v centre Prahy. K havárii nedošlo v suteréne najhoršie poškodeného domu na Divadelnej ulici, ako sa predpokladalo, ale na potrubí niekoľko metrov pred budovou. Foto: instagram/michelle_lskt/Olli Vainio

PRAHA 9. mája (WEBNOVINY) – Českí kriminalisti zistili, odkiaľ unikal plyn, ktorý minulý pondelok explodoval v centre Prahy.

K havárii nedošlo v suteréne najhoršie poškodeného domu na Divadelnej ulici, ako sa predpokladalo, ale na potrubí niekoľko metrov pred budovou.

K novému záveru pri vyšetrovaní výbuchu dospeli kriminalisti na základe uskutočnenej tlakovej skúšky plynového potrubia.

Česká polícia zverejnila zábery z bezpečnostnej kamery, ktoré zachytávajú explóziu.

https://youtube.com/watch?v=dXUWpazXR1A

„Inkriminované miesto sa nachádza pod chodníkom na Divadelnej ulici, na ktorom sú v túto chvíľu umiestnené vzpery, ktoré poškodený dom podpierajú. K miestu úniku sa tak kriminalisti budú môcť dostať až vo chvíli, keď budú vzpery odstránené. Až potom bude možné pokračovať vo vyšetrovaní,“ uviedol policajný hovorca Jan Daněk, ktorého cituje portál iDNES.cz.

Obrazom: Explózia v centre Prahy

K explózii došlo 29. apríla v centre Prahy na Divadelnej ulici, pričom sa zranilo asi 40 ľudí. Silný výbuch zdemoloval budovu vzdialenú iba niekoľko desiatok metrov od českého Národného divadla.

Z priľahlých ulíc po udalosti evakuovali okolo 230 ľudí vrátane zamestnancov divadla pre obavy z ďalších únikov plynu ako aj z možného zrútenia budovy. Výbuch si nevyžiadal žiadnu obeť. Policajný vyšetrovateľ vyčíslil škody predbežne na 100 miliónov korún.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom