Pravicový volič je podľa politológa z Procházku zmätený

Volby
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Pravicový volič asi Radoslavovi Procházkovi, ktorý dnes potvrdil svoj odchod z KDH, nerozumie, myslia si politológovia Ján Baránek aj Miroslav Kusý.

„Pravicový volič sa k tomu asi nebude vedieť postaviť, bude z toho zmätený. Odísť z politickej strany a založiť občianske združenie je veľmi neštandardné. Je to také na zmätenia voliča,“ povedal agentúre SITA Baránek.

Podľa politológa asi málokto Procházkovi uverí, že prejde z politiky do tretieho sektora.

Ak náhodou neskôr z jeho občianskeho združenia Alfa vznikne politická strana, nebude to mať podľa Baránka ľahké. „Ak Radoslav Procházka takto na úvod vyslal zmätočné posolstvo, ťažko sa mu neskôr bude meniť tie posolstvá na vierohodné a zrozumiteľné,“ dodal.

Miroslav Kusý si myslí, že pravicový volič práve sleduje rozpad jednej opozičnej strany za druhou. Radoslav Procházka s vlastnými politickými ambíciami je podľa Kusého logický dôsledok krachu pravice vo voľbách. „Voliči sú z toho zmätení, nakoniec udržiavajú Fica vysoko,“ nazdáva sa Kusý. „Ak sa nedajú dohromady, je to zabité, bez voličov je to na nič,“ doplnil.

Procházkove myšlienky sú podľa Kusého veľmi pekné a ušľachtilé, nemyslí si však, že ak založí stranu, osloví veľkú voličskú pravicovú základňu. „Ja som skeptický,“ uzavrel.

Poslanec NR SR Radoslav Procházka v pondelok na tlačovej besede potvrdil svoj odchod z KDH. Stranu sa zatiaľ zakladať nechystá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BaránekMiroslav KusýRadoslav Procházka