Pravicu treba podľa Krajcera spájať, egá musia ísť bokom

Daniel Krajcer kandidátom za župana
Zľava: Člen hnutia NOVA väčšina-dohoda Jozef Kollár, nový kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Daniel Krajcer a predseda hnutia NOVA väčšina-dohoda Daniel Lipšic počas TB na tému: Predstavenie kandidáta na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Bratislava, 8. júl 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Nevyhnutnosť spájania stredopravých síl je podľa podpredsedu NOVA Daniela Krajcera naliehavejšia, vzhľadom na stav, v ktorom sa dnes pravica nachádza.

Ako uviedol v rozhovore pre agentúru SITA, politické subjekty na pravo a v strede politického spektra sa ocitli na totálnom dne, spolupráca je preto podľa neho nevyhnutná. „NOVA prišla s víziou spájania už pred rokom a mala by v tom pokračovať,“ povedal Krajcer.

Podľa Krajcera sa pravica neustále len rozbíja a triešti, navyše stupňujú sa vzájomné útoky. „Jediným liekom je ďalšie spájanie alebo iná forma spolupráce. Lídri pravicových strán musia potlačiť svoje egá a začať spolupracovať,“ naznačil Daniel Krajcer.

Nekonkretizoval však ako presne má spolupráca vyzerať, no podľa neho musí byť v obsahovej, ale aj formálnej ponuke pre voliča.

„Ak chcú stredopravé strany naozaj zmenu pomerov po voľbách v roku 2016, tak vytvorenie bloku je jediná možnosť. Inak hrozí, že tu bude silný Smer, ktorý si bude vyberať niektorú zo stredopravých strán ochotnú s ním spolupracovať. To ale nie je zmena pomerov,“ uzavrel podpredseda NOVA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Krajcer