Pražské letisko Ruzyň ochromila hmla, zrušili desiatky letov

Lietadlo,letisko
Foto: SITA/AP

PRAHA 31. mája (WEBNOVINY) – Pražské ruzyňské letisko ochromila v piatok hmla. Z dôvodu zlej viditeľnosti bolo zrušených 32 letov, ďalších 13 príletov muselo byť odklonených iné letiská.

Podľa hovorkyne Letiska Václava Havla Evy Krejčí sa v priebehu dňa dajú očakávať ďalšie komplikácie.

Situácii neprospieva ani to, že sa teraz pre opravu nevyužíva hlavná dráha. Pre pristávanie je tak potrebná viditeľnosť 550 metrov, zatiaľ čo v prípade hlavnej dráhy je to len 75 metrov.

Zrušenie letov sa dopoludnia dotklo spojov napríklad do Bruselu, Amsterdamu, Budapešti, Hamburgu, Lisabonu, Zürichu či Berlína. Prílety boli odklonené na letiská v Brne, Ostrave, Pardubiciach, Norimbergu či Drážďanoch, kde vyčkali, až sa podmienky zlepšia. „Potom s cestujúcimi prelietli na pražské letisko,“ vysvetlila Krejčí pre iDNES.cz.

Počasie na letisku sa neustále mení a viditeľnosť sa chvíľami zlepšuje a chvíľami naopak hmla hustne. Pre pristátie tak stále platí obmedzenie a o tom, či lietadlo pristane alebo zvolí prelet inam, rozhodujú kapitáni jednotlivých spojov na základe pravidiel leteckých spoločností a typu lietadla, dodala hovorkyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom