Aktualizované: Pre niektoré okresy na Slovensku zvýšili výstrahu pred búrkami, v Rožňave bola supercela

Blesk
Foto: ilustračné, Thinkstock
  • aktualizované 7. augusta 20:09

Na celom Slovensko hrozia búrky, meteorológovia vydali výstrahy pre celú krajinu. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke, pre niektoré okresy platilo alebo aj stále platí varovanie druhého stupňa.

Výstraha druhého stupňa

V stredu od 17:00 do 19:00 bola vydaná výstraha druhého stupňa pre okresy Brezno, Revúca, Gelnica, Košice, Rožňava a Spišská Nová Ves.

Od ôsmej hodiny večer rovnaké varovanie platí pre okresy Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín, Senica, Skalica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Čadca a Žilina.

„Je malá pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňuje SHMÚ s tým, že s búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 70 až 110 kilometrov za hodinu.

Supercelárna búrka v Rožňave

Pre zvyšok Slovenska ja až do štvrtkového rána vydaná výstraha prvého stupňa. „Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu,“ informujú meteorológovia.

výstraha, búrky, streda, SHMÚ
Výstrahy prvého a druhého stupňa pred silnými búrkami. Foto: www.shmu.sk.

V blízkosti Rožňavy zaznamenali aj supercelu. Podľa meteorológov sa pohybovala smerom na východ a priniesla intenzívne zrážky a vyskytnúť sa mohli aj krúpy a silné nárazy vetra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom