Pre bežkyňu na lyžiach Kotschovú bola olympiáda vysoká liga

Daniela Kotschová
Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Daniela Kotschová počas zimnej olympiády v Soči. Foto: SITA/AP

ČERVENÁ POĽANA 19. februára (WEBNOVINY) – Stredajším semifinálovým neúspechom v tímšprinte s Alenou Procházkovou ukončila svoje pôsobenie na XXII. zimných olympijských hrách aj bežkyňa na lyžiach Daniela Kotschová. V porovnaní so súperkami v stredu 28-ročná športovkyňa podľa očakávania výrazne strácala.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Tempo bolo dosť vysoké a mala som problémy, na kopci bol mokrý sneh a hore prášok, trochu sa mi to nalepilo na lyže, na pár krokov ma tam zakoplo. V princípe ide o to, že dnes boli na štarte najlepšie z najlepších a ja nie som profesionál, trénujem popri práci. Táto liga je trochu vysoko a pre mňa je úspech, že som sa sem dostala a mohla si zasúťažiť,“ povedala pre agentúru SITA Daniela Kotschová po svojej premiére na ZOH.

V prvom semifinále Slovenky finišovali posledné s výraznou stratou na ostatné dvojice, no diváci na tribúnach venovali Kotschovej mohutný aplauz. „Boli veľmi zlatí, keď fandili aj poslednému. Bola som ešte len na kopci, keď prvé už prišli do cieľa. Bol to zážitok, no aj ma to mrzí, pretože každý chce podať na olympiáde čo najlepší výkon. Ja som na tom rovnako. Snažila som sa a bolelo ma to, možno aj viac ako prvé dievčatá,“ pokračovala zverenkyňa trénera Petra Bartoňa.

S Alenou Procházkovou absolvovala Kotschová súťaž ženských dvojíc prvýkrát. „A priamo na olympiáde. Keď som videla štartové listiny, tak som si povedala, že to chce odvahu vôbec sa postaviť na štart. Každá krajina tu má aj osem či desať pretekárok a nastúpili dve najlepšie. My sme dve – Alena je výborná pretekárka a ja som amatér – nadšenec. Podľa toho to aj vyzeralo. Štartovala som s veľkými menami v tomto športe a je škoda, že som ich na trati nevidela dlhšie,“ priznala rodáčka z Popradu.

Zo Soči si jedna z dvoch slovenských bežkýň na lyžiach na ZOH 2014 odnáša pozitívne spomienky. „Keď sme prišli, bol tu úžasný sneh ako v rozprávke. Mám len tie najkrajšie zážitky. Okrem súťaží a tréningov som zatiaľ nikde nebola, teraz by som si rada pozrela aj iné športoviská. Mám kamarátov v alpskom lyžovaní, chcem sa ísť pozrieť na slalom Adama Žampu. Rada by som videla aj krasokorčuľovanie. Okrem toho tu budeme ešte trénovať,“ uviedla pre SITA Daniela Kotschová.

Obrazom: Dvanásty deň na olympiáde v Soči

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Procházková