Pre Blahu a Smer-SD pracuje bývalý sudca, ktorý si s Kočnerom vymenil stovky správ

Robert Fico, Ľuboš Blaha
Zľava: Poslanci parlamentu za stranu SMER-SD Robert Fico a Ľuboš Blaha počas tlačovej besedy poslancov strany SMER – sociálna demokracia k aktuálnej schôdzi NR SR v rámci rokovania 12. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 16. september 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Bývalý šéf Okresného súdu Bratislava III David Lindtner, ktorý si vymenil s obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom stovky správ prostredníctvom aplikácie Threema, najnovšie pracuje pre stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a jej podpredsedu Ľuboša Blahu. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Blaha sa pochválil

Portál zároveň informuje, že touto spoluprácou sa na sociálnej sieti pochválil samotný Blaha. Vo svojom statuse, kde informoval, že špeciálna prokuratúra mala zrušiť jeho obvinenie pre status o Martinovi Šmídovi.

„Špeciálna prokuratúra to, našťastie, musela uznať, najmä vďaka mojím advokátom Robertovi Kaliňákovi a Dávidovi Lindtnerovi, ktorí právne zastupujú Smer a sformulovali nepriestreľnú profesionálnu právnu sťažnosť. Ďakujem za to!“ skonštatoval podpredseda Smeru-SD.

Kaliňák s ním plánuje aj ďalšiu spoluprácu

Fakt, že Lindtner naozaj robí pre predstaviteľov Smeru-SD, pre portál potvrdil aj Robert Kaliňák. Ten si ho mal prizvať na spoluprácu po tom, čo sa stretol s jeho prácou. Tvrdí, že odchodom Lindtnera zo sudcovského stavu prišla justícia o jedného z veľmi kvalifikovaných predstaviteľov.

A hoci rozhodnutím Slovenskej advokátskej komory má Lindtner momentálne pozastavený výkon advokácie, exminister vnútra s ním plánuje spoluprácu aj naďalej. Kaliňák nemá pritom problém s tým, že si Lindtner písal s Kočnerom.

„Písal si s ním aj predseda parlamentu. A predseda vlády s ním sedel. To vám ale nevadí. Keby ste všetkých tak odsudzovali, tak vám uznám túto otázku,“ dodal exminister vnútra pre webový portál.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David LindtnerĽuboš BlahaMarián KočnerRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SMER-SD