Pre cirkev dvojkríž znamená spätosť, pre Dzurindu hriešnosť

Energetika vbšeobecne
Ilustračné foto pixabay.com

BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) – Dvojkríž v slovenskom znaku ukazuje podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Stanislava Zvolenského bytostnú spätosť našej národnej identity s identitou náboženskou, kresťanskou.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, to, že sa dostal tento znak aj do symbolov, ktoré reprezentujú Slovenskú republiku, môže byť pre nás plodnou pripomienkou našich kresťanských koreňov.

Na to, aby slovenský národ bol prítomný v Európe aj v budúcnosti, treba mať podľa bratislavského arcibiskupa rešpekt voči ľudskej prirodzenosti tak, ako ju chápeme, že nám bola daná.

Dvojkríž na slovenskej zástave podľa expremiéra Mikuláša Dzurindu vyjadruje skutočnosť, že sme hriešni ľudia, ale máme nádej. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, nič veľké, cenné, pekné, udržateľné nie je možné dosiahnuť bez námahy, bez úsilia, bez obete, bez bolesti.

Dzurindovi sa páči melódia, aj slová slovenskej štátnej hymny. Dodal, že nie je sám, keď zaznie v pléne v národnej rade alebo na straníckych konferenciách, alebo aj na verejnosti hymna, nehanbiť sa manifestovať vlastenectvo aj takýmto spôsobom.

Z textu slovenskej hymny sa Dzurindovi páči posledné dvojveršie. „Mne sa zdá, že to je ešte aj stále aktuálne. Aj dnes sa potrebujeme trošku prebrať. Aj dnes sme prepadli istej ilúzii, že budú tu len istoty a budú padať rovno z neba. Len preto, že to niekto ľahkým tónom dokáže sľúbiť,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš DzurindaStanislav Zvolenský