Pre D. Velďákovú 18 súperiek, pre Vaľukeviča 17

Dana Velďáková
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

DAUHA 9. marca (WEBNOVINY) – Dvojica slovenských trojskokanov, ktorí sa v závere týždňa predstavia na halovom svetovom šampionáte v atletike v katarskej Dauhe, už pozná mená svojich súperov. Dana Velďáková bude v piatok bojovať o postup do 8-členného finále v konkurencii ďalších 18 pretekárok. Podľa výkonov dosiahnutých v roku 2010 je slovenská rekordérka piata, lepšie sú len Kubánka Yargelis Savigneová (14,84 m), Rusky Anastasia Taranovová-Potapovová (14,44), Anna Pjatychová (14,43) a Oľga Rypakovová z Kazachstanu (14,40). Velďáková má na konte v tomto roku zatiaľ 14,29 m (v Düsseldorfe a tiež vo Val de Reuil), jej osobné maximum v hale z vlaňajších ME v Turíne, kde získala bronz, je 14,40 m. Dmitrij Vaľukevič bude mať v piatkovej kvalifikácii v hale Aspire Dome 17 súperov, tohtoročné výkony ho radia na deviatu priečku za sedmičku „sedemnásťmetrových“ a Američana Waltera Davisa. Dvadsaťosemročný slovenský rekordér, ktorý sa predstaví už na svojich štvrtých halových MS, bude v Dauhe obhajovať 5. miesto z Valencie 2008. V tomto roku skákal iba trikrát, najlepší výsledok (16,95 m) má na konte na otvorených halových majstrovstvách Moskvy. Vaľukevičovo halové osobné maximum ešte z roku 2004 má hodnotu 17,31 m.

Súperi slovenských trojskokanov na halových MS 2010 v Dauhe:

Ženy: Bolšakovová (Belg.), De Oliveirová (Braz.), Dačevová (Bulh.), Li-mei Sie (Čína), Gayová, Savigneová (obe Kuba), Perrová (Gr.), Rypakovová (Kazach.), Gavrilová (Rum.), Pjatychová, Taranovová-Potapovová (obe Rus.), Rodičová (Slovin.), Aldamová (Sudán), Muangjanová (Thaj.), Lulyková (Ukr.), McLainová (USA), Kotľarovová (Uzb.), Davisová (Venez.).

Muži: Gregório, Sabino (obaja Braz.), Karailiev (Bulh.), dvaja z trojice Betanzos, Copello, Girat (všetci Kuba), Fofana, Tamgho (obaja Fr.), Tsiamis (Gr.), R. Lewis (Grenada), Laine (Haiti), Donato, Greco (obaja Tal.), Spasovchodskij (Rus.), Ch. Olsson (Švéd.), Jastrebov (Ukr.), W. Davis, Roulhac (obaja USA).

Poznámka: Na halových MS štartujú v disciplíne maximálne dvaja pretekári z jednej krajiny.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dana VelďákováDmitrij Vaľukevič