Pre futbalový zápas uzatvoria v Trnave ulice, zakážu alkohol

Otvorenie City Arény v Trnave
Novinárska prehliadka štadióna s investorom počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 2. septembra (WebNoviny.sk) – Polícia v nedeľu 4. septembra uzatvorí pre dopravu Športovú a Kollárovu ulicu v Trnave. Pôjde o súčasť bezpečnostných opatrení v súvislosti s medzištátnym futbalovým zápasom Slovensko – Anglicko, ktorý sa hrá o 18:00 v trnavskej City Arene.

Športová ulica bude uzatvorená od 8:00 do polnoci, Kollárova od 15:00 do ukončenia bezpečnostných opatrení. „Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej,“ uviedla trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

V nedeľu od 10:00 do 22:00 bude v City Arene a jedenástich okolitých uliciach platiť aj zákaz predaja a pitia alkoholu. V prípade rizikových futbalových zápasov ide o tradičné opatrenie, v tomto prípade však bude po dohode vedenia mesta a polície platiť výnimka na desaťstupňové pivo. Podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí je obec povinná vydať zákaz predaja, podávania a pitia alkoholických nápojov, ak o to požiada organizátor podujatia alebo polícia.

Nedeľňajším večerným súbojom v Trnave proti Anglicku vstúpi slovenská futbalová reprezentácia do kvalifikácie o účasť na majstrovstvách sveta 2018 do Ruska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom