Pre Ivana Mikloša sú noví politici 'mačkou vo vreci'

Sdku
Zľava: Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš. Foto: SITA/Nina Bednáriková
Volby
Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš v dôsledku prepadu volebných preferencií jeho strany v prieskumoch verejnej mienky neuvažuje do volieb odstúpiť zo straníckej funkcie.

„Ja sa rozhodnem, čo ďalej s mojou politickou budúcnosťou po voľbách, pre mňa je dôležité rozhodnutie voliča, nie prieskumy verejnej mienky,“ vyhlásil Mikloš v diskusnej relácii TA3 V politike.

Výsledky prieskumov neberie na ľahkú váhu, ale nechcel by ich ani preceňovať. Oznámenie podpredsedníčky SDKÚ-DS Lucie Žitňanskej, že po voľbách bude kandidovať na predsednícku stoličku strany je podľa neho dobrou správou.

V tom zmysle, že tá strana je zdravá a že je jednoducho založená na princípe súťaže, “ uviedol Mikloš.

Pripustil, že každý, kto robí, robí aj chyby. Podľa jeho slov je výhodou „starých“ politikov (fyzicky sa Mikloš starý necíti), že ich ľudia môžu posudzovať nielen podľa sľubov, ale aj činov.

Vyhlásil, že SDKÚ-DS vytiahlo Slovensko z „Mečiarovského marazmu“. Podľa Mikloša práve ich „staré tváre“ urobili zo Slovenska, ktoré bolo čiernou dierou Európy, ekonomického tigra. Za nevýhodu nových politikov označil, že sú „mačkou vo vreci“.

Podpredseda Smer-SD Peter Kažimír Miklošovi povedal, že si musia priznať istú zodpovednosť za celkovú situáciu na politickej scéne v ostaných mesiacoch. „Slovensko doviedla do tohto bodu rozvratu a chaosu slovenská pravica,“ Vyhlásil Kažimír.

Vnútorný „bratovražedný“ boj pravice má podľa neho za následok obrovské znechutenie a pochybnosti o fungovaní politického systému a to vytláča ľudí do ulíc. Kažimír si myslí, že za tým nie sú len podozrenia z korupčný káuz, ale celková atmosféra aj sociálno-ekonomická situácia. „Toto je proste komplex, ktorý vedie k frustrácii ľudí – vašich voličov,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan MiklošPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana