Pre nepokoje v Londýne duel Anglicko - Holandsko nebude

Londýn
Nepokoje v Londýne Foto: SITA, AP

LONDÝN 9. augusta (WEBNOVINY) – Anglická futbalová asociácia (FA) pristúpila pre nepokoje v Londýne a ďalších britských mestách ku krajnému opatreniu a odvolala stredajší medzištátny prípravný zápas svojej reprezentácie s Holandskom. Urobila tak na odporúčanie polície, ktorá potrebuje sústrediť všetky zdroje na vyriešenie kritickej situácie v uliciach metropoly. „S ľútosťou oznamujeme, že stredajšie stretnutie s Holandskom vo Wembley bolo zrušené,“ oznámila FA v utorok.

Zrušené sú i ligové zápasy

Podobný osud postihol už skôr tri na utorok plánované zápasy úvodného kola anglického Ligového pohára s londýnskymi hostiteľmi. Z utorkového programu Carling Cupu vypadli najprv súboje West Ham United – Aldershot a Charlton Athletic – Reading, potom k nim pribudol aj súboj Crystal Palace – Crawley Town. Odložili ich na neurčitý termín.

Nepokoje sú nasmerované proti polícii, ktorá zastrelila mladíka

Nepokoje sa začali v sobotu večer, keď sa asi 300 rozhnevaných obyvateľov Londýna zhromaždilo pred sídlom tottenhamskej polície na protest proti smrti 29-ročného Marka Duggana, ktorého počas akcie zastrelili muži zákona. Podľa niektorých médií tak urobili po tom, ako na nich mladík sám vystrelil. Odvtedy sa výtržnosti rozšírili aj do Birminghamu, Liverpoolu a Bristolu.

OBRAZOM: Nepokoje v uliciach Londýna

Nepokoje v uliciach Londýna
Foto: SITA/AP
Nepokoje v uliciach Londýna
Foto: SITA/AP
Nepokoje v uliciach Londýna
Foto: SITA/AP
Nepokoje v uliciach Londýna
Foto: SITA/AP
Nepokoje v uliciach Londýna
Foto: SITA/AP

Zrážky medzi demonštrantami a príslušníkmi polície sa vystupňovali aj v britskom hlavnom meste. Budovy v noci v pondelka na utorok horeli v častiach Croydon, Peckham a Lewisham, zatiaľ čo v Hackney, Claphame, Camdene a Ealingu rabovali výtržníci obchody a podpaľovali autá a kontajnery. Scotland Yard nasadil proti nim dodatočných 1700 príslušníkov polície i obrnené vozidlá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom