Pre nový Twilight pred kinom kempuje vyše dvetisíc fanúšikov

Fanusikovia and twilight
Fanušíčky upírskej ságy kempujú pred kinom. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Pred losangeleským kinom, kde sa v pondelok uskutoční slávnostná premiéra posledného z filmov zo ságy Twilight, už od štvrtka kempuje viac ako dvetisíc ľudí.

Nechcú si totiž nechať ujsť príležitosť naživo vidieť hlavné hviezdy romantických upírskych snímok Kristen Stewart, Roberta Pattinsona či Taylora Lautnera.

Filmové štúdiá Summit Entertainment sa rozhodli fanúšikom a fanúšičkám spríjemniť päťdňové čakanie na ich obľúbencov a pripravili pre nich špeciálne aktivity. Napríklad im budú premietať prvé štyri filmy zo ságy a dokonca im zabezpečili návštevu niektorých hviezd najnovšieho filmu, od ktorých budú môcť získať autogram alebo sa s nimi odfotiť.

„Pre niektorých z nás je to príležitosť, ktorá prichádza raz za život. Toto je posledný film. Už to nikdy nebudeme môcť urobiť,“ povedala pre agentúru Reuters jedna z fanúšičiek.

Romány ságy Twilight autorky Stephenie Meyer, podľa ktorých vznikali filmy, boli štyri, kým filmových spracovaní bude dovedna päť. Tvorcovia snímok sa totiž rozhodli poslednú knihu rozdeliť do dvoch filmov. V tom prvom bojovala hlavná ženská hrdinka Bella (Kristen Stewart) ešte ako človek o život, kým nosila pod srdcom ľudsko-upírske dieťa, ktorého otcom je jej životná láska – Edward (Robert Pattinson).

Druhý film bude mapovať prvé mesiace Belly ako novorodenej upírky a prípravy jej novej rodiny na boj s upírskym klanom Volturiovcov, aby zachránili jej dcéru Renesmee (Mackenzie Foy) a svoje vlastné životy.

V snímke si zahral aj Taylor Lautner ako Jacob, Peter Facinelli sa opäť predstavil v úlohe Carlisla, Ashley Greene ako Alice, Elizabeth Reaser v role Esme, Jackson Rathbone znovu stvárnil Jaspera, Kellan Lutz Emmeta a Nikki Reed Rosalie. V slovenských kinách sa bude očakávaný film premietať od 15. novembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ashley GreeneKellan LutzKristen StewartPeter FacinelliTaylor Lautner