Pre silný vietor zrušili super G aj skoky na mamuťom mostíku

Skoky na lyžiach
V nedeľu sa v Kulme neskákalo pre silný vietor. Bad Mitterndorf, 11. január 2015. Foto: SITA/AP

TAUPLITZ/BAD MITTERNDORF 11. januára (WEBNOVINY) – Nedeľňajšie preteky Svetového pohára 2014/2015 v skokoch na lyžiach v rakúskom stredisku Tauplitz/Bad Mitterndorf sa neuskutočnili. Dôvodom bol silný vietor na upravenom „mamuťom“ mostíku HS-225 v Kulme. Jeho rýchlosť dosahovala až 80 km/h. Organizátori sa vzhľadom na bezpečnosť pretekárov rozhodli zrušiť plánovanú súťaž jednotlivcov. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) ešte neoznámila náhradné dejisko, resp. či sa tieto preteky zrušia bez náhrady.

V sobotňajšej súťaži v Kulme v rámci Svetového pohára zvíťazil Nemec Severin Freund pred hrdinom nedávneho Turné štyroch mostíkov Stefanom Kraftom z Rakúska, tretí skončil Slovinec Jurij Tepeš. Slovensko nemalo zastúpenie.

Seriál SP skokanov na lyžiach pokračuje na budúci týždeň v Poľsku. Vo štvrtok 15. januára sa jednotlivci predstavia na mostíku HS-134 vo Wisle, počas nastávajúceho víkendu 17. – 18. 1. budú súperiť v Zakopanom.

Počasie narobilo problémy aj organizátorom pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom stredisku Bad Kleinkirchheim v spolupráci s rozhodcami rozhodli o zrušení nedeľňajšieho superoobrovského slalomu žien. V cieli klasifikovali dovedna len 11 pretekárok, potom súťaž na dlhší čas prerušili a čakalo sa, či sa počasie nezpleší. Pätnásť minút pred trinástou hodinou preteky definitívne zrušili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Severin Freund