Pre stretnutie Bidena s Putinom uzavreli v Ženeve celý park, presmerovali aj dopravu a parkovanie

Joe Biden, Vladimir Putin
Rokovania s Bidenom nebudú ľahké, tvrdí Putinov hovorca. Foto: archívne, SITA/AP

Blížiace sa stretnutie prezidentov Spojených štátov a Ruska, Joea Bidena a Vladimira Putina, sa vo švajčiarskej Ženeve uskutoční v panskom sídle z 18. storočia nachádzajúcom sa uprostred verejného parku s výhľadom na neďaleké Ženevské jazero. Informoval o tom švajčiarsky rezort diplomacie.

Mestský Parc de la Grange, ktorého súčasťou je aj spomenutá stavba Villa La Grange, v utorok uzatvorili pre verejnosť na 10 dní. Úrady vo Švajčiarsku vo štvrtok potvrdili, že dôvodom je samit Bidena s Putinom. Bezpečnostné tímy v okolí parku presmerovali dopravu i parkovanie, dookola parku osadili dvojité oplotenie. Záhradníci momentálne pracujú na úprave trávnatých plôch.

V minulosti sa na tomto mieste uskutočnila napríklad omša bývalého pápeža Pavla VI., na ktorú v roku 1969 zavítalo približne 70-tisíc ľudí.

Stretnutie medzi Bidenom a Putinom sa uskutoční 16. júna vo švajčiarskej Ženeve. Bude to na záver Bidenovej prvej zahraničnej cesty na poste prezidenta, keď ho najprv čaká návšteva Veľkej Británie, kde bude stretnutie lídrov krajín G7, a následne zastávka v Bruseli na samite NATO.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe BidenVladimir Putin