Pred finále Ligy majstrov urobili organizátori politický krok, prekryli logá ruského sponzora

Liga majstrov.jpg
Foto: ilustračné, facebook.com/ChampionsLeague/

KYJEV 22. mája (WebNoviny.sk) – V ukrajinskom Kyjeve prekryli pred finálovým stretnutím futbalovej Ligy majstrov, ktoré je na programe v sobotu 26. mája o 20.45 h, logá firmy Gazprom, jedného z hlavných sponzorov najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov.

Prítomnosť ruskej štátnej plynárenskej spoločnosti rozhnevala niektorých Ukrajincov a následne narýchlo odstránili logá ešte pred začiatkom predfinálového festivalu šampiónov na hlavnej ulici Kyjeva.

Tento čin je vyslovene politický. Naším postojom vyjadrujeme nesúhlas s pripojením Krymu k Rusku a vojnou na východe. Zároveň chceme touto cestou do sveta vyslať jasný odkaz všetkým, ktorí sú prepojení s agresívnou krajinou. Veríme, že Európska futbalová únia (UEFA) bude mať porozumenie pre naše rozhodnutie,“ vyhlásil hlavný predstaviteľ kyjevskej samosprávy Andrij Mirošničenko.

UEFA uviedla, že došlo k nedorozumeniu, pokiaľ ide o zviditeľnenie tohto partnera počas „Festivalu šampiónov„. Vzťahy medzi oboma krajinami sú napäté pre násilné pripojenie Krymského polostrova k Rusku v roku 2014 a ruskej podpore separatistických povstalcov na východnej Ukrajine.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom