Pred rokmi oslepla, teraz radí druhým, ako vyzerať dobre

Pred 2 rokmi oslepla, teraz radí druhým, ako vyzerať dobre
Foto: Youtube/YesterdayWishes

BIRMINGHAM 27. mája (WEBNOVINY) – Tínedžerka Lucy Edwards sa nedávno stala internetovou senzáciou. Rodáčka z Birminghamu začala dievčatám radiť, ako sa správne líčiť, aby boli príťažlivé. Jej YouTube kanál sa však v záplave podobných projektov nestratil – Lucy je totiž slepá.

Krásna aj bez zrkadla

Pred 2 rokmi oslepla, teraz radí druhým, ako vyzerať dobre
Foto: Youtube/YesterdayWishes

Angličanka prestala vidieť na pravé oko ako 11-ročná, pred dvoma rokmi prišla o zrak úplne. Svojím blogom túži ľuďom ukázať, že aj nevidomí môžu žiť šťastný a plnohodnotný život. Lucy nezakrýva, že je to náročné, jej video kanál s názvom Yesterday Wishes (Včerajšie priania) je však optimistickým kútikom pre mnohých divákov.

„Ako nevidiaci ste veľmi závislí od ostatných ľudí,“ uviedla Lucy pre portál BuzzFeed. Skutočnosť, že sa dokáže nalíčiť sama, je preto pre ňu symbol nezávislosti. „Mejkap je pre mňa osobne veľmi dôležitý v tom zmysle, že sa nemusím ostatných pýtať, ako vyzerám. Vďaka nemu viem, že vyzerám dobre aj bez pohľadu do zrkadla,“ vysvetlila 19-ročná blogerka.

Malá komunita, veľký hit

Techniku líčenia jej v začiatkoch pomohla zdokonaliť jej sestra Alice. Lucy dnes vďaka dotyku spozná, či si mejkap, lesk na pery alebo očnú linku naniesla správne. Vo videách sa však nevenuje len líčeniu – často vysvetľuje, ako sa žije s vodiacim psom, čo ju frustruje, prípadne aké zábavné momenty ako nevidiaca zažíva. Jej videá odoberá vyše 11-tisíc divákov a na sociálnych sieťach sa k nim vyjadruje pol milióna ľudí.

„Komunita nevidiacich na YouTube je skutočne malá. Keď som vhupla do sveta nevidiacich, nenašla som takmer žiadne podobné návody či diskusie. Trvalo mi hodiny a hodiny, kým som sa naučila nanášať mejkap,“ hovorí Lucy, ktorá dúfa, že uľahčí život ostatným. Popri blogovaní sa jej zároveň otvorili dvere do sveta. „Predtým som nemala žiadnych slepých priateľov. Žila som vo svete, kde som si stále opakovala, čo chcem vidieť a často som sa kvôli tomu cítila osamelo. Vďaka kanálu som spoznala ľudí, s ktorými sa môžem porozprávať a vzájomne podporiť,“ teší sa úspešná tínedžerka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom