Pred zasadaním národnej rady zaznela štátna hymna, požiadal o ňu Andrej Danko

Národná rada SR
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – V pléne Národnej rady SR v stredu pred predpoludňajším hlasovaním zaznela Štátna hymna Slovenskej republiky na počesť pamätného dňa vzniku Slovenskej národnej rady. O to, aby hymna zaznela, požiadal predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Vznik Slovenskej národnej rady

„Devätnásty september si každoročne pripomíname ako pamätný deň vzniku Slovenskej národnej rady. Síce existovala len krátko, ale zato dôstojne reprezentovala slovenský národ v boji za sebaurčenie, svojbytnosť, za kodifikáciu štátneho jazyka, za duchovnú aj materiálnu obrodu, ako aj v jeho úsilí o štátoprávne usporiadanie. Slovenská národná rada bola v roku 1848 prvý národnopolitický orgán Slovákov. Pred 170 rokmi sa začal zápas o modernú slovenskú štátnosť. Vyvrcholením národno emancipačných snáh mnohých generácií Slovákov bol prvý január 1993, keď vznikla nezávislá a demokratická Slovenská republika. Na počesť nášho pamätného dňa vzniku SNR prosím, aby zaznela štátna hymna SR,“ povedal Danko.

Poslanci sa v stredu dopoludnia na poslaneckom grémiu dohodli, že vzhľadom k významným oslavám, ktoré sa konajú na počesť pamätného dňa v Myjave, sa o 17:00 o prerokovaných bodoch programu hlasovať nebude. Poslanci sa môžu na programe v Myjave zúčastniť. Rokovanie 7. dňa 34. schôdze NR SR v stredu  potrvá do 19:00.

Prerokovali väčšinu bodov

Ako priblížil šéf parlamentu, vo štvrtok po Hodine otázok a po interpeláciách, čo je do 16:00, sa poslanci rozhodnú, či štvrtkové rokovanie potrvá až pokým neprerokujú a neodhlasujú všetky body programu. Z viac ako 90 bodov programu poslanci za šesť rokovacích dní prerokovali väčšinu.

Na stole majú ešte návrh novely zákona o výrobe a uvádzaní liehu na trh z dielne Mosta-Híd, návrhy opozičných poslancov či správy parlamentných výborov o stave použitia informačno-technických prostriedkov za I. polrok 2018.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko