Predaj bejzbalových palíc v Británii stúpol o 6000 percent

Bejzabl
Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. augusta (WEBNOVINY) – Britské nepokoje majú výrazný dopad aj na predaj tovaru cez internet. Podľa informácií webovej stránky money.cnn.com stúpol predaj bejzbalových palíc v internetovom obchode Amazon UK za 24 hodín o 6000 percent. V utorok patrili k najpredávanejším športovým potrebám cez Amazon UK aj teleskopické tyče a tonfy, ktoré pripomínajú policajné obušky.

Pre porovnanie internetový obchod pôsobiaci v Spojených štátoch Amazon US mal v rovnakej oblasti najpredávanejšie grily, tenisové loptičky, skútre a zatváracie nože.

Násilné nepokoje v Británii v utorok pokračovali už štvrtú noc po sebe. Situácia v Londýne, kde nasadili do ulíc 16-tisíc policajtov, bola tentoraz pomerne pokojná, nové výtržnosti však medzitým vypukli vo viacerých veľkomestách, ako sú Manchester či Liverpool. Polícia a médiá informujú o krvavom incidente v Birminghame, kde okolo jednej nadránom miestneho času (2:00 SELČ) zrazilo auto troch ľudí, ktorí sa údajne snažili ochrániť svoj majetok pred rabovaním.

Vlna násilia na britských ostrovoch, najhoršia od rasových nepokojov v 80. rokoch, vypukla v sobotu večer, keď sa asi 300 obyvateľov Londýna zhromaždilo pred sídlom polície v štvrti Tottenham. Išlo o protest proti smrti 29-ročného Marka Duggana, ktorého počas akcie zastrelila polícia. Jeho smrť bola údajne iba spúšťačom napätia v niektorých štvrtiach a mestách po schválení vládnych úsporných opatrení vo Veľkej Británii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom