Predizajnuj si kuchyňu s novou aplikáciou od Ikea, svoje fantázie pretav do virtuálnej reality

Ikea virtual reality app1.jpg

S novou hrou od spoločnosti Ikea môžeš preniesť fantázie do reality. Navrhni si svoju kuchyňu snov v pilotnej verzii Ikea VR Experience, ktorú spoločnosť uviedla na trh 4. apríla.

Prostredie je interaktívne a prispôsobiteľné, takže jednoduchým klikom si môžeš zmeniť pracovnú dosku alebo skrinky a vybrať si nový povrch. Predmety ako napríklad panvice môžeš vybrať zo zásuvky a umiestniť ich povedzme na šporák, aby si videl, ako bude kuchyňa vyzerať v „pracovnom režime“.

Ikea virtual reality app4.jpg

Ikea VR Experience si môžeš zahrať na HTC Vive. Je to jediný herný systém, ktorý ti ponúkne možnosť interakcie s virtuálnym vesmírom bez toho, aby si narážal do reálnych stien a nábytku. Stačí sedieť na gauči a pasívne prijímať, čo ti svet zo zariadenia HTC Vive ponúkne. Pritom však budeš otvárať zásuvky, prerábať a zariaďovať kuchyňu. Neexistuje žiadne tlačidlo na otvorenie zásuvky, ak to chceš urobiť, musíš to urobiť ručne. :-)

Testovacia verzia Ikea VR Experience je limitovaná. Bolo by fajn, keby užívateľ mohol zmeniť rozloženie kuchyne, presúvať kuchynský ostrovček a pod. Podľa tlačovej správy je však testovacia verzia aplikácie určená na získanie spätnej väzby, takže v budúcnosti toho môžeme očakávať omnoho viac.

Ikea virtual reality app2.jpg
PRAHA 8. februára (WEBNOVINY) - Pražské Stavovské divadlo sa v pondelok večer zaplnilo do posledného miesta. Legendy aj futbaloví súčasníci si prišli pozrieť naživo štvrtú korunováciu Petra Čecha za českého Futbalistu roka, ale najmä potriasť rukou Josefovi Masopustovi, od stredy osemdesiatnikovi. Zástupy gratulantov zďaleka nemali iba český pôvod. Českému futbalistovi storočia a európskemu hráčovi roka 1962 osobne zablahoželali aj legendárny Eusébio či súčasný šéf svetového futbalu Sepp Blatter. Prostredníctvom videozáznamu tak učinila aj najväčšia postava futbalovej histórie Brazílčan Pelé. Zo Slovákov na slávnosti nechýbal napríklad Jozef Adamec. “Josef Masopust bol veľký hráč, ktorý ukázal cestu nielen mne, ale celej našej futbalovej generácii. Futbalový aj ľudský vzor pre mnohých,” nechal sa počuť Pelé, ktorý si proti Masopustovi zahral aj vo finále majstrovstiev svete 1962. Brazília vtedy v Čile brala zlato, ale práve Masopust ako jediný z vtedajšieho tímu Československa prekonal súperovho brankára Gilmara (1:3). “Mojím obľúbeným číslom je desiatka. Vo futbale znamená veľmi veľa. Ty máš teraz osemdesiat rokov, ja sedemdesiat a tých desať rokov medzi nami je akoby symbolických, prečo si Ťa tak vážim,” prihovoril sa Pelé aspoň na diaľku svojmu dobrému kamarátovi. “Som rád, že som rovnako ako ty nositeľom krásneho mena Josef,” polichotil Masopustovi president FIFA Blatter. “Ja som bol možno svojho času výborný futbalista, ale tu neďaleko mňa stojí ešte lepší,” vzdal úctu jubilantovi Eusébio. Väčšina darčekov určených pre čerstvého osemdesiatnika mala spojitosť s pražskou Duklou, kde strávil väčšinu svojej kariéry. Potešil ho najmä dres tohto klubu s číslom 80. Českomoravský futbalový zväz pripravil pre jubilanta aj jeden netradičný a rozmermi obrovský darček. Priamo na pódiu Stavovského divadla mu odhalili sochu v nadživotnej veľkosti. Od mája by už mala stáť na jeho milovanom štadióne na Juliske. “Museli sme pána Masopusta dlho prehovárať, aby so sochou vôbec súhlasil. Tvrdil, že si ju nezaslúži. Napokon súhlasil, keď sme mu povedali, že socha bude symbolizovať celú jeho futbalovú generáciu,” citujú české médiá člena výkonného výboru ČMFS Petra Voženílka. “Toľko slávy si snáď ani nezaslúžim, veď som len jeden z mnohých českých futbalistov svojej generácie. Všetkým chcem veľmi pekne poďakovať,” povedal Masopust pre idnes.cz ešte pred začiatkom slávnostného večera. K nápadu so sochou ešte s humorom poznamenal: “Myslel som si, že sochy sa majú stavať iba po smrti. To už niekto chce, aby som tu radšej nebol?” www.youtube.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom